Gegužės 4 dieną mokykloje vyko Netradicinė ugdymo diena – Profesijų mugė. Šios dienos tikslas – pristatyti mokiniams profesijų įvairovę bei karjeros galimybes. Šią dieną įprastas pamokas pakeitė užsiėmimai pagal suplanuotas įvairias veiklas, kurias organizavo karjeros specialistė Irena Jasiūnienė, klasių vadovai, tėveliai, svečiai iš įvairių įstaigų, organizacijų.

Svečiai klasėse pateikė informacijos apie savo profesiją, darbovietę  profesijų įvairovę, skatino mokinius pasitikėti savimi, pažinti save ir savo galimybes, renkantis profesiją.  Mokiniai turėjo galimybę ne tik susipažinti su svečio profesija, bet ir su profesijos įgijimo galimybėmis, darbo ypatumais, galėjo pateikti klausimus ir gavo atsakymus. Vaikai buvo supažindinti su teisininko, apskaitininko, mediko, bibliotekininko, barmeno, socialinio darbuotojo, grožio specialistės, buhalterės, kariškio gelbėtojo, kirpėjos profesijomis.

Pasidalinsiu mokinių mintimis: penktokai: „Patiko, ką pasakojo į svečius atėjęs gydytojas". „Dabar žinau, kad labai svarbios 4 minutės, kai būtinai reikia žmogui padėti. Jis gali numirti." „Užspringti labai baisu, reikia mokėti padėti". „Mums sakė, kad labai svarbu padėti kitiems". Atsisveikindamas su vaikais, medikas Algis Gudas linkėjo nebūti abejingais, „negali būti laimingas, kai kitam šalia skauda". Aštuntokai, stebėję bendraamžių pristatymus, pasakojo: „Buvo įdomu stebėti klasių pasirodymus, labiausiai patiko šeštokų pasirodymai su šou elementais, vaidyba ir dainavimu“. Šeštokai džiaugėsi nugalėję scenos baimę, darydami įvairius plakatus, septintokai džiaugėsi svečių prisistatymu.  Veikla su klasių vadovais ir mokytojais skatino mokinius kūrybingai, vaizdžiai paruošti pristatymą apie pasirinktą profesiją,

Aktų salėje dalyvavo STEAM atviros prieigos centro metodininkė Ieva Žebryte, kuri  pristatė  Panevėžio regioninio STEAM centro  veiklas ir kvietė mokinius rinktis būrelius. Šios dienos veiklos ne tik supažindino mokinius su profesijų gausa, jų ypatybėmis, bet ir skatino pasidžiaugti mūsų išradingumu atliekant dar vieną  užduotį – pristatyti profesijas skaidrėse ar plakatuose, vaidinant, vedant treniruotes. Renginyje aktų salėje dalyvavo STEAM atviros prieigos centro metodininkė Ieva Žebrytė, kuri pristatė Panevėžio regioninio STEAM centro veiklas ir kvietė mokinius rinktis būrelius. Šios dienos metu mokiniai praplėtė pažinimo akiratį, ugdėsi kūrybiškumo, bendradarbiavimo kompetencijas. Visa tai padės mokiniams tikslingai siekti žinių. ugdytis karjeros gebėjimus. Dėkoju visiems, kurie prisidėjo, kad ši diena būtų turininga, įdomi, prasminga, kupina džiugių akimirkų.

Karjeros specialistė I. Jasiūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos