514-ąjį Panevėžio gimtadienį Panevėžio Mykolo Karkos mokiniai šventė dvi dienas. Rugsėjo 8 dieną mokykloje buvo vykdomos netradicinio ugdymo veikos.

Pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis ir padėjėjomis liko mokykloje ir užsiėmė šventinėmis užduotimis. 3b klasės mokytoja Asta Purkėnaitė-Jokubauskienė pasakojo, ką įdomaus ir gražaus mokiniai, padedami mokytojų, kūrė ir dovanojo savo miestui. 3b klasės mokiniai surengė debatus „Mano miestas geriausias pasaulyje“. Jie remdamiesi įvairiais faktais pasakojo, koks puikus mūsų miestas ir kodėl gera jame gyventi. Nepamiršo ir miesto istorijos. Pasirodo, yra legendų, kad miestas jau gyvavo ir Didžiojo kunigaikščio Vytauto valdymo laikais. Legendos byloja, kad jau tada Panevėžio vietoje stovėjo senosios lietuvių tikybos šventykla.

Per gimtadienius dovanojamos dovanos, todėl visų pradinių klasių mokiniai nutarė sukurti sveikinimą miestui. Įdomiais ir spalvingais savo kūriniais puošė mokyklos koridorius, grožėjosi kitų mokinių darbeliais. „Kaip šaunu, kad gimtadienius švenčia ne tik žmonės, bet ir miestai“, –  nusprendė vaikai.

Vyresnieji tądien keliavo į miesto širdį – Laisvės aikštę. Rinkosi su klasių auklėtojomis ir kitais mokytojais prie miesto savivaldybės į Vėliavos pakėlimo šventę, grožėjosi miesto vaikų pasirodymais, šokių grupių numeriais ir kt. Vėliau savarankiškai keliavo Panevėžio gatvėmis ir gatvelėmis, lankė žymiausias miesto vietas, įsiamžino prie gražiausių ir svarbiausių paminklų. Vėliau visi drauge įsisuko į gimtadieninę mugę Senvagėje – pasižvalgyti, paskanauti ir apsipirkti. Pirmosios dienos įspūdžiais dalinosi 6c klasės mokinė Deimantė: „Miesto šventėje man labai patiko! Vėliavos pakėlimo šventėje skambėjo nuostabios dainos, įspūdingi šokiai, gražios eilės ir orkestro bei būgnų mušimas. Ypač patiko mugėje – daug rankdarbių, skanėstų ir daugybė dalykėlių, kuriuos galėjai įsigyti.“

Antrąją miesto gimtadienio dieną vaikai, mokytojai ir mokinių tėvai mokykloje rinkosi popiet. Vilkėdami juodais drabužiais savo įvaizdį vaikai pabrėžė ryškiaspalviais kaspinais, kuriuos patys gamino su dailės ir technologijų mokytojais. Karkiečiai veidus pasipuošė spalvotais piešiniais, o delnus – saulutėmis ir širdimis, simbolizuojančiomis meilę Panevėžiui. Tuomet visi žygiavo gimtadieninėje eisenoje su kitomis miesto mokyklomis ir organizacijomis.

Spalvos – tai ne vienerius metus mokykloje pagilintą (kryptingą) dailės mokymąsi besirenkantiems mokiniams neatsiejamas švenčių akcentas. Tai atsispindėjo ir mokyklos skanduotėje eisenos metu (vienas, du, trys – spalvota ateitis!).

Mokyklos bendruomenė džiaugiasi galėjusi dalyvauti miesto gimtadienyje, prasmingai paminėjusi šią dieną tiek savo mokykloje su mažaisiais, tiek dvi dienas mieste su vyresniaisiais. Kas kitas, jei ne patys – mylės, puoselės, gražins savo miestą, jei ne panevėžiečiai, o ypač vaikai – mūsų miesto ateitis.

 Lietuvių kalbos mokytoja Renata Katilienė

Nuotraukos GALERIJOJE–2017 m. ruduo

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos