Šį apniukusį rudenį, spalio 16 dienos popietę, Panevėžio Mykolo Karkos mokyklą palietė šviesus ir jautrus renginys – 4-asis Solidarumo bėgimas. Tai unikalus visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ projektas. Jame mokiniai aukoja ne tik pinigus, tačiau ir savo jėgas.  Bėgdami ratus stadione vaikai prisideda prie Zambijos alkstančių ir ligotų mažųjų gyventojų sveikatos gerinimo, palaikymo ir tiesiogine šio žodžio prasme – išgyvenimo.

Mūsų mokykla šioje akcijoje dalyvauja nuo pat jos pradžios – jau ketvirti metai iš eilės. Kasmet mokiniai, mokinių tėvai, seneliai ir kiti artimieji aukoja pagal išgales, siekdami prisidėti prie to, kad Zambijos vaikai gautų būtinąją medicininę pagalbą ir kitus reikmenis sveikesniam ir visaverčiam vystymuisi bei augimui.

Bėgdami stadione mokiniai reiškė pagarbą ir palaikymą mažiesiems Afrikos gyventojams, tai įrodydami jie stengėsi apibėgti kuo daugiau ratų, nors darganotas ir atšiaurus oras tam nebuvo itin palankus. Iš viso Solidarumo bėgime dalyvavo 380 mokinių, 11 mokytojų, o iš dalyvių surinkta aukų suma šiais metais dar labiau išaugo nei praėjusiais – suaukota net 480 eurų (didžiausią auką atnešė 7d kl.mokinys Klaidas Kizis – 10,80 Eur). O didžiausią indėlį į bendrą sumą kaip kolektyvas – įnešė 7d klasė. Kaip vyko pats renginio procesas – pinigų (aukų) rinkimas Zambijos vaikams?

Prieš solidarumo bėgimo renginį mokiniai jau kelias dienas pildo bėgiko korteles – renkasi rėmėjus, kurie perduoda vaikams finansinę paramą. Šiemet norime pabrėžti tai, kad pastebėjome augantį ir vis labiau pasireiškiantį mokinių sąmoningumą, atjautos ir artimo supratimo didėjimą, todėl, kad nepaisant dažniausiai pasitaikančių tradicinių rėmėjų – tėvų, senelių ir pan. kortelėse vis dažniau randame kitą rėmėją – aš (patį save). Tai rodo, kad vaikai auga geresni ir jautresni, juk atiduoti dalį savo santaupų ar kelis eurus iš taupyklės ne kiekvienam vaikui yra lengva ir paprasta. Džiugu, kad tokių mūsų mokyklos mokinių kasmet daugėja, ir kad svetimas skausmas jaudina mūsų mokyklos ugdytinius, nors ir labai toli esančius nuo vargstančių Zambijos vaikų.

Daugiausia ratų nubėgę mokiniai, kurie jau gavo diplomus, o netrukus pasipuoš ir nugalėtojų medaliais yra šie: 25 ratai – Dovydas Jablonskis ir Paulius Zeniauskas (6c kl.), 20 ratų – Justas Matuza (7c kl.), Domas Butkevičius (8c kl.), 18 ratų – Linas Šaltis (8b kl.) ir Laurynas Romas (7a kl.), 17 ratų – Kamilė Abramavičiūtė ir Titas Janušonis (7b kl.) 16 ratų – Gintarė Kriščiūnaitė ( 6c kl.) ir Domantas Ilgauskis (6d kl.), 15 ratų – Ovidijus Juškevičius (7a kl.), 14 ratų Gabrielė Matuzaitė (7c kl.) ir Danas Vilkas (8c kl.), 12 ratų – Danielius Mikalauskas (7c kl.), 11 ratų – Dileta Aleknavičiūtė (6c kl.), Džiugas Žilinskas ir Audrius Juška (6d kl.).

Didžiausią atstumą iš pradinių klasių nubėgo šie mokiniai – antrokė Roneta Nerlikaitė nubėgo 8 ratus, Andrius Orlovas ir Arijus Jokubauskas – 7 ratus, o Džiugas Tarabilda įveikė 6 ratus!

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokyklos bendruomenės susitelkimu ir gebėjimu užjausti kitą ir viliamės, kad tęsiama tradicija nenutrūks, kad pagalbos ranką tiesime dar ne vienerius metus.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Renata Katilienė

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos