Spalio mėnesį yra minima Pasaulinė ir Europos organų donorystės diena.  Šia proga spalio 26 d. VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras ir Panevėžio krašto donorų asociacija surengė tarpmokyklinį konkursą „Dovanokime viltį gyventi“.

Renginyje dalyvavo 8–9 klasių moksleiviai iš „Minties“ gimnazijos, Rožyno progimnazijos, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro, „Vilties“ progimnazijos ir mūsų – Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos. Tiesa, „Vilties“ progimnazijos atstovai buvo kur kas jaunesni už kitus moksleivius.

Konkurso nuostatai skelbė, kad reikia komandos prisistatymo, plakato, kuriame atsispindėtų donorystės idėja ir mini inscenizacijos ta pačia tema. Ketvirtasis etapas buvo žinių apie donorystę patikrinimas.

Renginys buvo labai įdomus ir prasmingas. Po kiekvienos komandos pasirodymo kalbėdavo komisijos nariai apie tai, kaip svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualią ir opią organų donorystės problemą. Buvo ir liudijimas moters, kuri patyrė kepenų persodinimo operaciją. Ji tai įvardijo  8-uoju  pasaulio stebuklu.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė teigė, kad Lietuvoje persodintų organų dėka gyvena apie 1000 žmonių. Ji pasakojo, kad beveik visos religijos, jų tarpe ir Romos Katalikų Bažnyčia, remia organų donorystę.

Mūsų mokyklai atstovaujanti 8c klasės komanda laimėjo 1-ąją vietą. Didysis prizas aštuntokų laukia pavasariop, kai orai atšils.

Mūsų mini spektaklio pagrindinė mintis buvo, kad donorystė yra didžiausia meilės išraiška žmogui. Anot kunigo Sauliaus Bytauto, „nėra didesnės meilės kaip gyvybę už kitus atiduoti. Gyvenimas yra Dievo dovana, ir jeigu žmogus pats išeidamas iš šio pasaulio padeda kažkam kitam išgyventi būdamas donoru, tai yra Dievo palaima“.

                          8c klasės auklėtoja D. Kubilienė

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos