2017 m. lapkričio 16 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje kaip ir daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – RANKOS. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Naudojant šį simbolį mokiniai piešė piešinius, gamino iš popieriaus ar kitos medžiagos rankas, darė koliažus ir papuošė mokyklos koridorius. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam.

Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti socialinė pedagogė J. Rinkūnienė ir psichologė K. Tarutienė vedė netradicinę pamoką penktų klasių mokiniams, kurios metu kalbėta apie tai, kas yra tolerancija, kaip mes ją suprantame. Penktokai darė šiai dienai paminėti skirtus darbelius ir surengė savo darbelių parodėlę.

Gausus mokyklos jaunučių choras „Kregždutės“, pasipuošęs ryškiais šalikėliais, vadovaujamas mokytojos Aldonos Mikolaitienės, ir liaudiškų šokių ir dainų ansamblis „Pynė“, vadovaujamas Rasutės Ragelienės, koncertavo Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjime Laisvės aikštėje. Šį renginį organizavo Panevėžio miesto mokyklų socialiniai pedagogai ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė.

„Kas yra tolerancija? Tai – žmoniškumo išdava. Mes visi pilni silpnybių ir paklydimų, todėl atleiskime vieni kitiems visas kvailystes – tai pirmasis gamtos dėsnis”. Taip apie toleranciją rašė Volteras savo knygoje „Filosofijos žodynas“. Niekada nebus per daug gerų žodžių, pakantumo, užuojautos, pagarbos vienas kitam, todėl apie tai reikia ir būtina kalbėti vėl ir vėl...

                                                                                       Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos