Lapkričio 13–19 dienomis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti skaitymą balsu, skatinanti skaityti ir pažinti šiaurės šalių literatūrą. Jau septintą kartą šiame tarptautiniame projekte dalyvavo ir Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla. Į projektą įsijungė 3–8  klasių mokiniai.

Šių metų tema buvo „Šiaurės salos“.  Be to, šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl skaitymams buvo siūlomi suomių autorių tekstai. Bet mes negalėjome nepaminėti ir garsiosios švedų rašytojos A. Lindgren 110-ojo gimimo jubiliejaus.

Nuo jo ir pradėjome savaitės renginius. Pirmadienio rytą pirmieji į skaityklą sugužėjo 3b klasės mokinukai su mokytoja Asta Purkėnaite-Jokubauskiene. Bibliotekos vedėja jiems trumpai priminė apie projektą ir jo esmę. O paskui ... į skaityklą atvyko netikėti svečiai – pati Astrida Lindgren su savo knygų herojais. Vaikų džiaugsmui juos aplankė, su jais bendravo Pepė, Mažylis su Karlsonu, Emilis, Ronja ir Lasė (iš knygos „Padaužų kaimo vaikai“). Pati rašytoja, klausinėjama „žurnalistės“ Lauros, papasakojo daug įdomaus apie save, savo vaikystę ir apie tai, kaip atsirado viena ar kita knyga. Pabaigoje 7d klasės mokinė Vasarė J. pristatė knygą „Mes Varnų saloje“, primindama šių metų temą – „Šiaurės salos“. Kitos pamokos metu visi tie patys personažai susitiko su 3d klasės mokiniais ir jų mokytoja Regina Rimšeliene. Šiais susitikimais visi trečiokai ir jų mokytojos liko tiek sužavėti, kad kitą dieną Astridą Lindgren ir jos veikėjus apdovanojo saldžiomis dovanomis. Beje, visus šiuos personažus įkūnijo 7d klasės mokiniai.

Lapkričio 15 dieną 3c (mokyt. Loreta Valainienė) ir 4c (mokyt. Egidija Miliauskienė) klasių mokiniams buvo skaitomas projekto organizatorių pasiūlytas kūrinys – ištrauka iš suomių rašytojo Mauri Kunno knygos „Lobių sala“. Abiejose klasėse, vos baigus skaityti, į skaityklą įsiveržė pora piratų, kurie pagrobė didžiausią mokinių lobį – jų mokytojas. Bet piratų būta sąžiningų – vaikams teisingai atsakius į didžiąją dalį piratų klausimų, mokytojos buvo paleistos.

Lapkričio 16 dieną 7d klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Ona Vaitkevičiene aptarė A. Lindgren knygą „Mes Varnų saloje“. Nors projekto organizatoriai siūlė skaityti tik dvi šios knygos ištraukas, daugelis mokinių perskaitė visą knygą. Juk taip įdomu skaityti A. Lindgren!

Lapkričio 17 dieną 6a klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoju Algirdu Putausku ir kūno kultūros mokytoju Aleksu Vilimavičiumi organizavo renginį „Ieškome lobio“ pagal Mauri Kunno kūrinio ištrauką „Lobių sala“. Po ilgų ieškojimų mokiniai lobį galiausiai rado skaitykloje. Šeštokai suprato, kad lobis gali būti ne tik auksas ir brangenybės, bet ir knygos, žinios.

Visi renginiai, kaip ir kasmet šios savaitės metu, vyko jaukioje žvakių šviesoje. Skaitykloje dar galima aplankyti šias parodas: „Astridai Lindgren – 110“, „Šiaurės šalių rašytojai – Lietuvos vaikams“, 5b kl. mokinių piešinių parodą „Šiaurės salos“ (mokyt. Virginija Andriulevičienė).

Dar du „Šiaurės šalių bibliotekų savaitės“ renginiai laukia ir šią savaitę. 7c klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Nijole Sriubiene skaitys ir aptars projekto organizatorių pasiūlytą kūrinį paaugliams – ištrauką iš fantastinio suomių rašytojos Marios Turschaninoff romano „Maresė“. Tą patį kūrinį skaitys ir 8d klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Loreta Švarliene. Be to, su Suomija ir Šiaurės salomis aštuntokus plačiau supažindins geografijos mokytojas Aloyzas Koncė.

Džiaugiamės, kad projekto organizatoriai kasmet pasiūlo vis naują įdomią temą, o mūsų mokiniai, dalyvaudami projekte, įgyja naujų žinių, perskaito daugiau knygų ir patiria nemažai džiaugsmo.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                               Zita Januškevičienė ir Audronė Tumulienė, mokyklos bibliotekos darbuotojos

 

© 2016. Visos teisės saugomos