Lapkričio 23 dieną visa Lietuva švenčia Kariuomenės dieną. Ta proga Pajuostėje Karaliaus Mindaugo husarų batalionas surengė atvirų durų dieną. Šią dieną buvo minima 99-ųjų Lietuvos kariuomenės įkūrimo metinių sukaktis.
Didelė dalis Panevėžio Mykolo Karkos mokinių ir mokytojų nusprendė šią dieną dalį pamokų paminėti būtent batalione, pajausdami tikrąją karių kasdienybės dvasią. Juk pamokos netradicinėje aplinkoje ypač gerai ir ilgam išlieka mokinių atmintyje. Į šventę vyko net 13 mokyklos klasių: 2c, 3b, 3c, 3d, 4b, 5b, 6b, 6c, 7a, 7c, 7d, 8a, 8b.
Iš paties ryto po pirmos pamokos jau 9.30 val. – mokiniai ir mokytojai dalyvavo šventinėje rikiuotėje, vėliau visi persikėlė į salę, kurioje klausėsi paskaitos apie kariuomenės įkūrimą, taip pat galėjo sužinoti, kaip tampama kariu, kokias užduotis, kliūtis ir sunkumus reikia įveikti kariams ir norintiems jais tapti.
Vėliau bataliono svečiai galėjo susipažinti su karių kasdienybe iš arčiau – lankėsi karių gyvenamosiose patalpose, o jose kariai vaikus pasitiko išties linksmai ir draugiškai. Vėliau buvo galima lankytis ginklų, mašinų ir įvairių kitų karinių prietaisų parodose, apžiūrėti valgyklos patalpas ir pasimėgauti gardžia kareiviška koše bei pasivaišinti arbata. Mykolo Karkos mokytojai buvo maloniai nustebę, kai ne vienas jų tarp jaunųjų karių sutiko jau mokyklas baigusius savo mokinius. Buvo smagu susitikti ir šiltai pabendrauti su jau suaugusiais savo auklėtiniais tokioje aplinkoje.
6c klasės mokinė Urtė Rimšaitė dalinasi savo įspūdžiais po šventės, štai jos mintys iškart sugrįžus po išvykos į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną: „Šiame batalione buvau antrą kartą, bet vis tiek buvo įdomu – su klase juk smagiau! Buvo gana šalta, gailėjausi nepasiėmusi šaliko. Iš pradžių žiūrėjome karių apdovanojimus, rikiuotę ir paradą. Pagalvojau, kad karių daina apie Lietuvą skambėjo tikrai garsiai, aiškiai, puikiai. Vėliau klausėmės paskaitos apie karių gyvenimą, labai patiko žiūrėti filmukus apie sunkias jų treniruotes. Dar labai patiko apžiūrėti karių gyvenamąsias patalpas. Jų čiužiniai tikrai ne per storiausi... Pavalgę skanios kareiviškos košės ir atsigėrę šiltos arbatos ėjome link autobuso. Man labai patiko visa išvyka.“
Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė