Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena, pasaulyje minima nuo 1988 m., Lietuvoje – nuo 1991 m. Tarptautinis AIDS dienos simbolis – raudonas kaspinas.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 7b ir 8c klasių mokiniai kartu su mokytoja Vaida Vaitkevičiene gamino raudonus kaspinėlius. Gruodžio 1 d. nuo pat ankstyvo ryto mokykloje vyko socialinės pedagogės Jolantos Rinkūnienės organizuota akcija „Raudonas kaspinėlis – solidarumo simbolis“. Šios akcijos metu aštuntos klasės mokinės pasitiko visus ateinančius į mokyklą ir prisegė po raudoną kaspinėlį, solidarumo ir paramos simbolį.

Minint Pasaulinę AIDS dieną aštuntų klasių mokiniai dalyvavo mokyklos psichologės Kristinos Tarutienės ir socialinės pedagogės Jolantos Rinkūnienės organizuotame protmūšyje „AIDS: geriau žinoti!”. Mokiniai, pasiskirstę į keturias komandas, gilino žinias aktualiais klausimais ŽIV ir AIDS tema bei suko galveles, stengdamiesi atsakyti į protmūšyje pateiktus klausimus.  Po renginio buvo apdovanoti visi keturių komandų nariai, nes nugalėjo smalsumas ir noras kuo daugiau žinoti.

Gruzinų liaudies išmintis sako „Žinojimas brangesnis už pinigus, aštresnis už kardą, galingesnis už patranką“. Tad kuo daugiau žinosime, tuo daugiau galėsime saugoti save ir artimuosius...

 Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos