Gruodžio 1-osios dienos popietę mūsų mokyklą užpildė mokinių klegesys. Mokiniai rinkosi į projektinį renginį „Sniego gniūžtė“. Projekto  tikslas – neformaliai bendraujant įtikinti paauglius, jog alkoholio, narkotikų vartojimas yra žalingas fiziniam, socialiniam ir emociniam vystymuisi. Tai jau antras toks renginys mūsų mokykloje šiais metais. Šio renginio tema „Moki žodį – žinai kelią“.

Visą savaitę projekto koordinatorė tikybos mokytoja Dalia Kubilienė vedė mokymus grupelių vadams. Jais būti sutiko 7–8 klasių mokiniai ir buvę mūsų mokyklos mokiniai, dabar jau gimnazistai – Augustė, Samanta, Vainius, Nojus, Aistis  ir  Martyna. Renginio metu mokiniai žaidė įvairius žaidimus, statė „Tylos bokštą“, atliko įvairias užduotis grupelėse, rašė vieni kitiems laiškus, išsakė savo lūkesčius žvakių šviesoje. Vakare aktų salėje vyko kino seansas, kiek vėliau – naktinis desantas, kurio metu visi ieškojo lobio. Ir rado!

Džiaugiamės, kad mokiniai, spręsdami  aktualias jaunimo  problemas, žaisdami pasitikėjimo žaidimus, ugdėsi   atsakomybę bei vadovavimo įgūdžius, mokėsi  kultūringai leisti laisvalaikį. 

Mokinių atsiliepimai apie „Sniego gniūžtę“: 

„Man labai patiko ši „Sniego gniūžtė“. Buvo labai linksma ir įdomu. Tikiuosi, kad kitais metais bus dar linksmiau ir įdomiau. Labai gaila, kad taip greitai viskas praėjo. Labai ačiū už jūsų paaukotą mums laiką.“ Gabija Zumbrickaitė, 8b kl.

„Man tai buvo naujas nuotykis, šiam renginiui reikėjo susikaupimo. Aš tikėjausi, kad bus šiek tiek sudėtingiau, bet mano grupė mūsų klausė bei darė viską, ką liepėme. Vaikai iš pradžių buvo labai drovūs, bet tai nekišo mums kojos dalyvauti bokšto statybose bei pasitikėjimo žaidime. Renginio pabaigoje tikriausiai visiems norėjosi grįžti namo bei griūti į lovą, bet vien nuo tos minties, kad tu turiningai praleidai savaitgalį, buvo gera ir linksma. Man labai patiko bei tikiuosi sudalyvauti ir kitais metais.“ Mykolas Prunskus, 8b kl.

„Kadangi šiais metais aš nebuvau vadovė, visų pirmą norėčiau labiausiai padėkoti visiems vadovams ir mokytojams už jų sunkų darbą. Tikriausiai labiausiai šiais metais man patiko lobių ieškojimas. Nors naktis buvo beveik be miego, visa ši vienos nakties stovyklėlė paliko neišdildomą įspūdį. Manau, tokios nakvynės yra labai įsimintinos, tad net ir palikus šią mokyklą visada bus galima papasakoti, kuo mano mokykla yra kitokia nei kitos. Tie, kurie vis dar abejojate, ar dalyvauti tokiuose renginiuose ar ne, galiu drąsiai sakyti, kad tikrai nepasigailėsite sudalyvavę ir kiekvienas iš mūsų ryte grįžus namo turės parsinešę bent kruopelytę kitokios patirties.“ Viltė Vozbutaitė, 8c kl.

„Labai džiugu, kad mums, vadovams, viskas pavyko puikiai. Iš kur mes tai žinome? Viską išduoda dalyvių šypsenos, kurios  mums yra didžiausias atlygis už sunkų ir atsakingą darbą. Laukiu nesulaukiu „Sniego gniūžtės“ kitais metais.“ Vadovas Ignas Grigalavičius, 8c kl.

„Sniego gniūžtėje“ dalyvavau antrą kartą. Abu kartai buvo nuostabūs, tačiau šie metai įsiminė labiau dėl naktinio lobio ieškojimo ir dėl to, kad jaučiausi drąsiau.“ Mangirdas Demenkovas, 8c kl.

„Dalyvavau pirmus metus, bet esu labai laiminga, kad sutikau būti vadė. Su grupele labai pasisekė, vaikai buvo sukalbami ir paklusnūs. „Sniego gniūžtė“ tikrai paliko labai didelį įspūdį. Ir kitiems patarčiau neatsisakyti kitais metais ir sudalyvauti, jei šis renginys bus organizuojamas!“ Viktorija Navikaitė, 8c kl.

„Sniego gniūžtėje“ buvau vadovė, būdama ja įgavau tikrai geros patirties. Gavau tikrai šaunią grupelę. Iš pradžių buvo sunku susitvarkyti su vaikais, bet kai susipažinome artimiau, pasidarė su jais lengviau bendrauti ir juos suvaldyti. Man labai patiko darbas grupelėse, nes gali pamatyti, kokie vaikai yra iš tikrųjų dirbant gan rimtą darbą. „Sniego gniūžtė“ man labai patiko. Man labiausiai patiko tai, kad vaikai iš tikrųjų susidraugauja ir bendradarbiauja. Grupelės visos  buvo draugiškos ir nesipešė. Manau, „Sniego gniūžtė“ padeda vaikams susirasti naujų draugų, įveikti bendravimo baimes, įgauti pasitikėjimo savimi bei  suvienija mokyklos vaikus. Vaikai, kurie dar nebuvo „Sniego gniūžtėje“, tikrai daug ką praranda, nes jie čia savo laiką galėtų praleisti labai linksmai, be jokių kompiuterių ar telefonų, o tiesiog su savo draugais ir netgi susirasti naujų.“  Jogailė Krištopaitytė , 8c kl.

„Labai noriu padėkoti už tokias šiltas ir nuoširdžias Kamilės emocijas po šio renginio. Būsiu atvira, iš tiesų nerimavau, miegojimas mokykloje man neatrodė gera mintis. Bet pakeičiau nuomonę, kai Kamilė nesustodama pasakojo apie žaidimus, naktinį prikėlimą, užduotis ir komandinę dvasią, kai tik iš trečio karto pavyko padaryti 10 pritupimų :) Pasakojo apie kitus, dar iki šiol negirdėtus mokyklos draugus, kokie faini ir linksmi, nors eidami tais pačiais koridoriais net nepasisveikindavo :) Dar prisiminiau susipažinimo klausimus, – juos visus perskaitė ir papasakojo apie kiekvieną... Tiek emocijų nebuvo net po vasaros stovyklos, kuri trūko savaitę, o čia viena naktis... APKABINU VISUS IR PERDUODU KUO NUOŠIRDŽIAUSIĄ AČIŪ :)“ Kamilės Kiškytės mama, 6d kl.

Virginija Jeleniauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Nuotraukos GALERIJOJE–2017 m. ruduo–Sniego gniūžtė

© 2016. Visos teisės saugomos