Gruodžio 13 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje buvo surengta netradicinio ugdymo diena – Žinių ir saviraiškos šventė. Mokiniams šią dieną nevyko pamokos pagal įprastą tvarkaraštį, veiklos buvo suorganizuotos taip, kad mokiniai galėtų dalyvauti tuose užsiėmimuose, kuriuose nori patys.

Dalis mokinių ruošėsi lietuvių kalbos, anglų kalbos ir matematikos olimpiadoms – atliko sudėtingas, žinių ir susikaupimo reikalaujančias užduotis. Kiti galėjo išbandyti jėgas ir pasitikrinti  įvairių dalykų žinias – fizikos, technologijų,  gamtos ir kitų dalykų užsiėmimuose. Vyko netradicinės pamokų integracijos, kurios sulaukė daugelio, ypač vyresnių klasių mokinių susidomėjimo.

Nemažai mokinių aktyviai dalyvavo dailės saviraiškos pamokose, taip pat kūno kultūros sporto varžybose, kuriose mokiniai žaidė kvadratą, dalyvavo estafetėse ir kitaip sportavo.

Šeštokai dalyvavo pirmą kartą mokykloje organizuotame Literatūros inscenizacijų ir interpretacijų renginyje. Pagal nurodytą kūrinį mokiniai turėjo per pusvalandį pasiruošti ir atlikti vaidinimą aktų salėje esantiems žiūrovams ir komisijai.

Didžioji dalis mokinių pasitikrino ir įvertino savo gebėjimus, o taip pat įdomiai ir netradiciškai praleido laiką mokykloje arba netradicinėse edukacinėse erdvėse mieste. Kiekvienas rinkosi tas pamokas, kurias nori, juk tai taip netikėta! Todėl nė vienam ši diena mokykloje ir neprailgo – juk nereikėjo į pamokas neštis tradicinių mokymosi priemonių, mokinių laukė naujos, netikėtos užduotys ir konkursai.

Džiaugiamės rezultatais ir smagiai bei naudingai praleistu laiku.

 Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė

© 2016. Visos teisės saugomos