Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje jau visą mėnesį prieš didžiąją šventę netilo dainos, eilės ir renginių šurmulys, skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Į šventines veiklas mokykloje įsitraukė mokytojai, mokiniai ir jų šeimos.

Švęsti pradėjome netradiciškai – visų klasių, visi mokyklos mokiniai kiekvieną dieną, susiskirstę grupėmis, aktų salėje per ilgąsias pertraukas dainavo dainas Lietuvai ir apie Lietuvą. O dainų būta pačių įvairiausių – nuo senųjų, visiems gerai žinomų lietuvių liaudies iki Tautiškos giesmės ar net šiuolaikinių, ritmiškų ir populiarių hitų. Mokiniams akompanavo muzikos mokytojos A. Mikolaitienė ir D. Lukauskienė, fone – ekranuose koncerto metu keitėsi gražiausi Lietuvos vietovių vaizdai, peizažai. Į iškilmingus ir nuotaikingus mažuosius koncertus aktų salėje susirinkdavo drauge padainuoti ir visi norintys – mokytojai, mokyklos administracija, kitų klasių mokiniai. Taip lietuviškos dainos skambėjo iki pačios vasario 16-osios.

Be abejonės, mokykloje buvo vykdoma ir įvairiausių kitokių Lietuvos gimtadieniui minėti skirtų veiklų – vaikai rašė laiškus Lietuvai, kurios vėliau suguldėme į garbingą stendą, dovanojo eiles ir piešinius savo gimtinei, vyko netradicinės ir integruotos pamokos, įvairios viktorinos, akcijos, konkursai.

Ypač daug dėmesio sulaukė vasario 15-osios rytą vykęs renginys mokyklos kieme. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo išskirtiniame ir originaliame žaibiškame sambūryje „Gyvasis 100“, surengtame Lietuvos valstybės šimtmečio proga. Jo metu visa mokyklos bendruomenė žaibo greičiu kieme susibūrė į šimto formos būrį ir modami savo gamintomis vėliavėlėmis dainavo lietuviškas dainas bei giedojo Lietuvos himną. Tautiška giesmė pasklido po visą mikrorajoną.

Jubiliejinę dieną mokiniai su mokytojais pratęsė kino centre, kur žiūrėjo filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Tai filmas apmąstymams ir diskusijoms, kuriose mokiniai ypač mėgsta dalyvauti.

Pastarosios kelios savaitės, mokinių žodžiais, buvo nepaprastai įdomios ir linksmos, tuo pačiu privertusios susimąstyti kiekvieną vaiką apie save, savo šaknis, tautiškumą ir meilę gimtinei. Mokiniai džiaugėsi rašiniais ir virusiomis diskusijomis, kurios skatino apgalvoti ir aptarti net opiausius šiandieninius klausimus, buvo paliesta ir emigracijos tema bei kitos aktualios, kartais net skaudžios problemos. Vaikai teikė siūlymų, planavo ir nurodė savo ateities Lietuvos viziją.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokyklos bendruomenė drauge su šeimomis, artimaisiais šios garbingos šventės proga susitiks vasario 16-ąją miesto centre, kad vainikuotume ir švęstume kartu – dalyvausime akcijoje „Apjuoskime Panevėžio širdį“ ir susikibę rankomis parodysime savo vienybę – kaip bendruomenės, kaip panevėžiečių, ir kaip pačių tikriausių – lietuvių.

Juk švęsti Lietuvos gimtadienį, tai tuo pačiu švęsti ir savo gimtadienį. Nes jį minėti ir būti kartu – tai ne prievolė, ir net ne pareiga, tai – garbė ir pasididžiavimas. Švęskime ne tik šiemet, ne tik vasario 16-ąją, švęskime, liudykim kasdien ir bet kur, kad esam tauta – laisva, garbinga ir vieninga.

 Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė

© 2016. Visos teisės saugomos