Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui skirtų renginių ratas Panevėžio Mykolo Karkos mokykloje sukasi vis sparčiau. Atšventę Vasario 16-ąją tęsiame pradėtus darbus, numatytas veiklas.

Vasario 28-osios vakarą mokyklos aktų salėje būrėsi mokyklos bendruomenės nariai į specialiai Lietuvos šimtmečio proga suorganizuotą protų mūšį „Lietuvai – 100“. Žaidimo metu buvo sudarytos mišrios komandos – iš mokytojų, mokinių ir tėvelių atstovų. Komandas sudarė po 9–11 narių. Žaismingas, linksmas ir informatyvus protų mūšis buvo pradėtas direktoriaus A. Paberžio sveikinimo žodžiu ir linkėjimais mums, susirinkusiesiems. Renginį vedė geografijos mokytojas A. Koncė, jam talkino ir kiti dalykų mokytojai.

Komandos rungėsi azartiškai, demonstravo ne tik žinias ir išmonę, bet ir vaizduotę, sąmojį. Užduotims atlikti reikėjo pasitelkti ir kūrybiškumą, ir gebėjimą žaibiškai reaguoti netikėtose situacijose.

Protų kovas sudarė 8 etapai, kurie buvo suskirstyti temomis. Pirmiausia reikėjo įveikti istorinius klausimus, vėliau sekė geografijos žinių barjeras, o trečiajame etape susidūrėme su tautosakinėmis pinklėmis – teko minti mįsles, užbaigti patarles ir priežodžius. Penktasis etapas buvo skirtas Lietuvos įžymybėms, nuo pačių seniausių laikų iki šiandienos – politikos, sporto, literatūros iškilioms asmenybės, kurias be didelio vargo įvardino visos komandos.

Netikėtas iššūkis – tartum iš naujo pažinti savo gimtinę: iš įvairiausių Lietuvos kampelių surinktos fotografijos buvo pateiktos septintajame etape, kuriame ir reikėjo įvardinti žymias Lietuvos vietoves.

Šventės dalyviai džiaugėsi tokį šaltą žiemos vakarą susirinkę šiltam ir jaukiam bendram tikslui – dar sykį paminėti ir atšvęsti Lietuvos gimtadienį. Protų mūšį baigėme muzikinėmis užduotimis – skambėjo žymių lietuvių autorių, kompozitorių dainos, jų melodijų ištraukos, kurias reikėjo gana greitai atpažinti ir įvardinti. Linksma gaida vainikavome kovą ir džiaugėmės visi šį protų mūšį įveikę sėkmingai. Susumavus rezultatus, didžiausią taškų kraitį sukaupė 8-okų jungtinė komanda, antrąja vieta dalinosi septintokai ir 6b,c klasės. Trečioji prizinė vieta skirta 6d klasės komandai. Visos komandos buvo apdovanotos padėkomis ir diplomais bei saldžiais prizais.

Prizines vietas pelniusieji tik labai maža taškų persvara įveikė aplenktas komandas, bet protų mūšį visgi sėkmingai finišavo visi, tad ir nugalėtojais galima skelbti visus dalyvius. Juk tokioje linksmoje patriotinėje šventėje pralaimėtojų būti tiesiog negali – draugystė, šypsenos ir gera nuotaika, lydėjusi šį paskutinį žiemos vakarą, tikimės, neblės veiduose ir naująjį šimtmetį.

 Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė

© 2016. Visos teisės saugomos