Kovo 11-oji – tai Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės šventė. Kadangi 2018-ieji Seimo paskelbti Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio metais, tad jubiliejinis dainų festivalis mūsų mokykloje buvo skirtas Lietuvos gimtadieniui bei pratęsė šimtmečio renginių ratą. Tai proga, kuria galime ir turime didžiuotis – švęsti poezijos žodžiais bei dainomis.

Kovo 8 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis patriotinių dainų festivalis. Renginyje dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai ir svečiai. Į mokyklos aktų salę Mykolo Karkos bendruomenės narių pasveikinti ir švęsti kartu atvyko Seimo narys P. Urbšys. Sveikinimo kalbą Povilas Urbšys baigė žodžiais: „Lietuva – tai mes, kokie esame ir būsime patys, tokia bus ir mūsų visų Lietuva.“

Renginį organizavo mokyklos lietuvių k. mokytoja L. Švarlienė, o jį vedė – aštuntokės Agnė Teresevičiūtė, Aistė Kazlauskaitė ir Marija Alisa Mikalauskaitė. Šventę pradėjome Tautiška giesme, o įžanginius sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius Alfredas Paberžis.

Pirmasis į sceną lipo mūsų mokyklos 3d kl. choras (vadovė D. Lukauskienė) su daina „Svarbiausi žodžiai“. Iškart po jo pasirodyti buvo pakviestas Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“ ansamblis (vadovė V. Kepalienė), kurio vaikai sudainavo dvi nuotaikingas daineles ir savo nuoširdžiu atlikimu išjudino pilnutėlę aktų salę. Džiaugiamės, kad net tokie maži, bet labai garbingi svečiai atvyko švęsti kartu, ugdomas patriotiškumas spindi mažųjų šviesiose akyse, o klausytojų veidus darželinukų pasirodymas nuskaidrino plačiomis šypsenomis. Ansamblis buvo palydėtas gausiais aplodismentais.

Ypač esame laimingi, kad net išėję į gimnazijas mūsų mokyklos ugdytiniai savo šaknų nepamiršta ir grįžta į mokyklą tokią svarbią bendruomenei dieną. Savo muzikinius pasirodymus festivalyje atliko ir susirinkusiesiems dovanojo buvusios mūsų mokyklos mokinės – Augustė Rakauskaitė ir Milda Kavaliauskaitė, abi palydėtos triukšmingais plojimais ir linkėjimu dar ne kartą grįžti į savo pirmąją mokyklą.

Festivalis – ne konkursas, todėl nerinkome prizinių vietų, nebuvo nei nugalėtojų, nei pralaimėtojų. Toliau į Panevėžio Mykolo Karkos sceną kilo jos šeimininkai – mokyklos mokiniai, klasėmis ir atskirai suburtais ansambliais, vadovaujami muzikos mokytojų Aldonos Mikolaitienės ir Danguolės Lukauskienės. Skambėjo patriotinės, lietuviškos, liaudies ir šiuolaikinės Lietuvai skirtos dainos. Net dukart girdėjome šiuolaikišku ritmu pulsuojančią Jazzu ir L. Somov dainą „Rudens naktis“, o aštuntokai jaumingai sudainavo Bjelle‘s populiariausią kūrinį „Brolužis“. Gitara 7d klasei akompanavo Emilija Jėčiūtė.

Muzikos mokytoja Danguolė Lukauskienė už nuopelnus ir muzikinį indėlį gavo specialiai jai atvežtą padėką ir dovaną iš Seimo nario Povilo Urbšio rankų.

Renginio metu skambėjo ir dainos, ir eilės. Vaikai skaitė žymių lietuvių literatų žodžius, kalbėjo ir savo mintimis, dalinosi tuo, kas jiems patiems šiandien yra Lietuva ir už ką jai dėkingi.

Lai būna šie jubiliejiniai metai visiems geriausi ir linksmiausi, o mes toliau kurkime, tobulėkime, švęskime, minėkime, dainuokime, deklamuokime, o svarbiausia – būkime laisvi bei ta laisve didžiuokimės ir ją branginkime. Su Kovo 11-ąja!

 

Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė 

Festivalio akimirkos GALERIJOJE–2018 m. pavasaris–Dainų festivalis

© 2016. Visos teisės saugomos