NEBŪNA GRAŽIŲ PATYČIŲ PATYČIOS TAI NE JUOKAI.

JUOKAUJAMA NORINT PASILINKSMINTI, TYČIOJAMASI NORINT ĮSKAUDINTI.

Kovo 19–23 dienomis visoje Lietuvoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Prie šio projekto, kaip ir kasmet, savo renginiais prisijungė ir Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniai. Visą savaitę mokykloje vyko klasės valandėlės, pokalbiai, parodos, akcijos, viktorina ir kiti renginiai, skirti paminėti „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“.

Visi mokyklos mokiniai, paskatinti mokytojų, piešė plačiai besišypsančių žmonių veidus. Iš šių piešinių mokykloje buvo kuriamos šypsenų sienos. Piešinių parodėlės „Draugystė veža!“ skatino moksleivius gerbti vieniems kitus, šypsotis, būti draugiškiems, nesipykti, apsikabinti ir nesityčioti...

Kovo 20 dieną mokykloje vyko viktorina Moku bendrauti be patyčių“, skirta ketvirtų klasių mokiniams. Viktoriną pradėjo trečių klasių mokinių mišrus choras, kuris atliko labai smagią dainelę „Varlytės“. Taip nuotaikingai pradėję viktoriną mokiniai kūrė šūkius apie draugystę, atsakinėjo į klausimus, dėliojo dėliones, ieškojo pasislėpusių žodžių, spėliojo emocijas ir atpažino ištraukas iš knygų, kuriose yra paliesta draugystės arba patyčių tema. Komandų narių laukė ir greitosios, judriosios užduotys: kas greičiau sudėlios paveikslėlį, kas greičiau perduos draugui kamuoliuką ir kt. Taip pat buvo keletas šmaikščių ir linksmų užduotėlių, kuriose reikėjo išradingumo ir bendro komandos sutarimo. Visos komandos buvo labai išradingos, draugiškos ir sumanios. Todėl komisija visas pavadino viktorinos nugalėtojomis ir visas apdovanojo pagyrimo raštais bei saldžiais prizais. Neliko be dėmesio ir kiti klasės mokiniai, kurie labai išradingai ir aktyviai palaikė savo komandas. Viktorinos organizatoriai buvo paruošę užduočių ir žiūrovams, mokiniai labai noriai dalyvavo ir buvo apdovanoti už teisingą atsakymą.

1, 2 ir 3 klasių mokiniams buvo vedamos klasės valandėlės apie draugystę, bendravimą su draugais, kalbama apie tai, kaip elgtis su draugais, kad išsaugotum draugystę, susirastum draugų ir kt. Ketvirtų klasių mokiniai sužinojo apie tai, kaip jaučiasi vaikai, kurie patiria patyčias, kaip su jomis kovoti ir kaip elgtis, kai iš tavęs ar draugo yra tyčiojamasi, kur kreiptis pagalbos patiriant patyčias ir kt. Šeštų klasių mokiniams buvo vedamos klasės valandėlės apie tai, kaip saugiai, draugiškai bendrauti ir būti saugiam internete bei socialiniuose tinkluose.

Kovo 21 d. akcijos „Draugystės rytmetis“ metu visa mokyklos bendruomenė pasipuošė plazdančiais margaspalviais drugeliais. Mokiniai pasitiko visus bendruomenės narius su šypsenomis ir linkėdami gražios, sėkmingos dienos, puikios nuotaikos dovanojo visiems po laimės simbolį drugelį. Tikimės, kad kiekvienas iš mūsų bent maža dalele tapome laimingesni, geresni, pakantesni, supratingesni...

Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 8–13 metų moksleiviai buvo kviečiami atlikti interaktyvų testą „Įveik patyčias“, kurį sukūrė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su socialiniais partneriais. Teste buvo 10 situacijų, su kuriomis mokiniai kiekvieną dieną susiduria mokykloje. Ar atpažįstate, kada matote ir patiriate patyčias, ar žinote, ką daryti, ar galima jas sustabdyti? Į šiuos ir kitus klausimus teisingą atsakymą surasti padėjo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai – krepšininkas Jonas Valančiūnas, laidų vedėja Beata Nicholson, atlikėjas Vidas Bareikis ir žurnalistas Richardas Jonaitis. Atlikęs testą, kiekvienas mokinys gavo padėką.

Jau devintą kartą vykstančios „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ metu visa mokyklos bendruomenė buvo kviečiama nepritarti patyčioms ir būtinai jas stabdyti! Šia „Veiksmo savaite BE PATYČIŲ“ tiek mokiniai, tiek suaugusieji buvo skatinami nelikti abejingiems patyčioms ir pasirinkti tą pusę, kuri rodo nepritarimą patyčioms, palaiko ir draugiškai bendrauja su patyčias patiriančiais žmonėmis ir taip stabdo patyčių paplitimą. Nes „Kartu mes galime sustabdyti patyčias!“.

J. Rinkūnienė ir K. Tarutienė

© 2016. Visos teisės saugomos