Kovo 23–24 d. Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje vyko „Maisto banko“ akcija. Šioje  „Maisto banko“ labdaros programoje dalyvavo ir mūsų mokyklos Dievo tarno kun. Alf. Lipniūno ateitininkų kuopa. Žinodami, kad „Maisto banko“ akcijos tikslas yra padėti pamaitinti nepasiturinčiuosius, mažinti maisto švaistymą, skatinti visuomenės solidarumą bei pilietiškumą net ir jauniausieji ateitininkai, penktokai, labai norėjo savanoriauti.

Mums paskirtoji diena buvo šeštadienis, nuo 10 val. ryto iki 17 val. Iš ryto „Maximos“ parduotuvėje (Klaipėdos g. 103) dirbo 5–6 klasių moksleiviai, o nuo 13 val. juos keitė aštuntokai. Ši akcija ateitininkams buvo naudinga tuo, kad per būrelio užsiėmimus gautas žinias apie gerų darbų prasmę galėjo sieti su praktika. Savanoriavimo metu atsiskleidė moksleivių gebėjimai: vieniems labiau sekėsi dalinti skrajutes, kitiems žymėti  atneštus maisto produktus ir dėkoti žmonėms už jų gerumą.

Šiuolaikinė visuomenė tikisi iš jauno žmogaus kūrybiško mąstymo, atsakingumo. Savanoriavimas „Maisto banke“ – tai patirtis, leidžianti labiau pasitikėti savimi, išmėginti tiek individualų, tiek komandinį darbą bei suvokti  atsakomybės ir pareigos svarbą. Ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako: „Ką išmoksi jaunas, ant pečių nenešiosi senas“.

                       Dalia Kubilienė, Dievo tarno kun. Alf. Lipniūno ateitininkų kuopos globėja

 

© 2016. Visos teisės saugomos