Balandžio 26 dienos ankstų rytą autobusas, pilnas Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos šauniausių mokinukų, pajudėjo link Vilniaus. Išvykos tikslas – apsilankyti  interaktyviajame Lietuvos banko Pinigų muziejuje, sužinoti, iš kur atsirado pinigai, patiems pasigaminti skatiką, susipažinti  su lietuviškojo lito istorija, kitų šalių pinigais ir pabuvoti Genocido aukų muziejuje, prisiliesti prie  skaudžios  Lietuvos istorijos, dalyvauti edukacinėje programoje „Vaikai tremtyje“.

Mokinių mintys:

„Ši ekskursija buvo tiesiog tobula! Pirmiausia vykome į Genocido aukų muziejų, kuriame daug sužinojome apie tremtį ir apie tremtinių gyvenimą. Vėliau aplankėme ir Pinigų muziejų – pamatėme ne tik į Gineso rekordų knygą patekusią piramidę, sudarytą net iš 1000935 centų, bet ir gavome dovanėlių. Ekskursiją pabaigėme nuostabiame parke, kuriame džiugino pražydusių sakurų žiedai.“ (Deimantė Juknevičiūtė, 6c)

„Man viskas patiko iš tiesų. Bet labiausiai – Sakurų parkas. Jis paliko didžiulį įspūdį. Gaila, kad buvo drėgna. Pinigų muziejuje buvo smagu ir įdomu, čia  sužinojau daug įdomių faktų. Ačiū už nuostabiai praleistą laiką.“ (Kamilė Sapkaitė, 4b)

„Išvyka į Vilnių man buvo labai smagi. Labiausiai patiko Pinigų muziejuje. Ačiū Jums.“ (Tomas Bielskis, 3d)

„Kelionė buvo įdomi ir smagi.“ (Dovydas Jablonskis, 6c)

„Labai patiko, daug ko išmokau, daug ko sužinojau.“ (Paulius Zeniauskas, 6c)

„Man Vilniuje didelį įspūdį padarė Genocido muziejus. Buvo labai įdomu sužinoti daug negirdėtų dalyku. Manau, kad  daug sužinojau. Buvo labai įdomi ekskursija.“ (Darlina Kairytė, 7d)

„Ekskursija  labai įdomi. Buvo smagu sužinoti daug naujų dalykų Pinigų muziejuje ir Genocido aukų muziejuje. Labiau patiko Genocido aukų muziejus. Buvo šiek tiek kraupu vaikščioti po vietas, kuriose kažkada buvo kalinami ir kankinami žmonės, tačiau tai atpirko gautos žinios ir jausmas būnant ten ir įsivaizduojant, kaip ten viskas vykdavo seniau.“ (Viltė Smaliorytė, 7d)

„Man labiausiai patiko Genocido aukų muziejuje. Vaikščiojant po senąsias kalėjimo kameras, klausantis šiurpių pasakojimų, supratau, kad sunku net įsivaizduoti, kokį siaubą ir kančias patyrė čia kankinti žmonės. Reikia tik tikėtis, kad tokia žiauri praeitis niekada nebegrįš.“ (Vasarė Jokubauskaitė, 7d)

„Man labiausiai patiko Genocido aukų muziejuje, nes visa aplinka, gido įsijautimas į pasakojimą tiesiog leido pasijusti vienu iš tų daugelio žmonių, kurie ten buvo kankinami. Niekada nesu buvus tokio tipo muziejuose, bet su mielu noru pakartočiau, nes tai buvo neapsakoma atmosfera jausti tų žmonių išgyvenimą. Ši ekskursija tikrai leido apie daug ką susimąstyti ir apgalvoti, ir tai buvo viena iš geriausių ekskursijų!“ (Gerda Kudulytė, 7d)

„Ekskursija į Vilnių mane labai sužavėjo! Buvo labai puikiai viskas suplanuota. Labiausiai patiko Genocido aukų muziejuje! Ačiū už galimybę sužinoti, kaip seniau buvo kankinami ir žudomi žmonės.“ (Ignė Palionytė, 7d)

„Ekskursija labai nustebino. Labiausiai patiko Genocido aukų muziejuje. Keista buvo stovėti toje vietoje, kur kažkada buvo kankinami ir žudomi žmones.“ (Laura Ukrinaitė, 7d)

„Man ši ekskursija paliko didžiulį įspūdį. Pinigų muziejuje pamačiau piramidę, sudėtą vien iš centų. Šia ekskursija tikrai labai džiaugiuosi ir nesigailiu!!!“ (Rugilė Mikėnė, 5b)

„Ši išvyka man patiko, nes Pinigų muziejuje susipažinome su kitų šalių valiutomis, turėjome galimybę sužinoti, kiek kainuotume, jei būtume auksiniai, ir patys pasigaminome suvenyrą. Genocido aukų muziejuje galėjome išvysti kalinių kameras bei išgirsti įdomių pasakojimų apie čia buvusius įkalintus žmones ir jų gyvenimo sąlygas.“ (Sofija Lašinytė, 7c)

„Man labai patiko ši ekskursija, nes sužinojome daugiau apie Lietuvos istoriją. Mums papasakojo ir parodė, kokie buvo pirmieji litai ir kur buvo uždaromi mūsų partizanai. Labiausiai patiko Genocido aukų muziejuje, nes ten mus vedžiojo po kalėjimo kameras ir įdomiai pasakojo. Taip pat patiko, kad sustojome prie žydinčių sakurų ir pasidarėme daug nuotraukų.“ (Benita Voveriūnaitė, 7d)

„Man labai patiko ekskursija į Vilnių. Aplankėme Genocido aukų, Pinigų muziejus. Labiausiai man patiko Pinigų muziejuje. Dėkoju mokyklai už galimybę pamatyti tokius nuostabius muziejus!“ (Adas Putauskas, 6d)

„Ekskursija į Vilnių man patiko. Labiausiai patiko Genocido aukų muziejuje, požemiuose, kur buvo kankinami kaliniai.“ (Gytis Kudulis, 7d)

„Labai patiko Genocido aukų muziejuje, nes gidas buvo šmaikštus ir turiningai pravedė ekskursiją. Pinigų muziejuje patiko, nes galėjau pasidaryti savo monetą. O svarbiausia, kad labai skaniai pavalgiau restorane „MCDonalds“! (Dovydas Vasiliūnas, 6b)

„Man labai patiko Genocido aukų ir Pinigų muziejuje! Labai ačiū!!!“ (Julija Grigonytė, 5b)

„Man labiausiai patiko Pinigų muziejuje. Buvo įdomu sužinoti apie pirmuosius pinigus. Ačiū Jums labai!“ (Paulina Narbutaitė, 5b)

„Man labai patiko išvyka į Vilnių. Aplankėme du labai įdomius muziejus. Jie man labai patiko. Šauniai praleidome laiką, ačiū už viską.“ (Meda Koskauskaitė, 7b)

„Man patiko Pinigų muziejaus eksponatai, o ypač piramidė iš centų. Patiko interaktyviosios pramogos, kurias buvo  galima išbandyti. Puiki buvo  ekskursija po požeminį kalėjimą. Gido  pasakojimas apie kalėjimo požemius sužavėjo visus. Dar patiko sakurų medžiai ant kalvos.“ (Jokūbas Būdvytis, 6b)

Direktoriaus pav. ugdymui V. Jeleniauskienė

© 2016. Visos teisės saugomos