Mūsų mokyklos Dievo tarno kun. Alf. Lipniūno ateitininkų kuopa pradėjo ruoštis naujų narių priėmimui. Ateina laikas išsiskirti su aštuntokais, kurie šią veiklą tęs miesto gimnazijose, o mes, anot Jėzaus, tampame „žmonių žvejais“ J.

Pasikvietę atstovus iš ketvirtų  klasių dalyvavome Panevėžio kraštotyros muziejuje edukacinėje programoje „Vienu balsu“. Šis užsiėmimas padėjo prisiliesti beveik prie visų 5 ateitininkų principų: katalikiškumo, inteligentiškumo, šeimyniškumo, visuomeniškumo ir tautiškumo.

Edukacinės programos dalyviai ne tik sužinojo, kodėl svarbu įsipareigoti Tėvynei, sužinojo Lietuvos Nepriklausomybės Akto dingimo istoriją, suprato, kodėl mūsų vėliava trispalvė, koks valstybingumo simbolis seniausias. Jaunieji ateitininkai gamino trispalves vėliavėles, žiūrėjo filmo fragmentus apie  devynis signatarus, kurie buvo išrinkti seimo nariais, dėliojo dėliones su pilietiškumo simboliais ir programos pabaigoje  kiekvienas gavo po  saldų meduolį, kurį  papuošė glaistu – Vyčio ženklu.

Po renginio moksleiviai garsiai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi įdomiai praleistu laiku ir skubėjo namo, rūpestingai suvynioję savo meno kūrinius – meduolius su Vyčio ženklu, kad galėtų pasidžiaugti su namiškiais. 

                                                               Ateitininkų kuopos globėja D. Kubilienė

© 2016. Visos teisės saugomos