Šiaulių universiteto Informatikos ir matematikos katedros organizuojamoje 6–8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadoje, kuri vyko balandžio 27 d., dalyvavo Panevėžio Mykolo Karkos pagindinės mokyklos 6c klasės mokinė Deimantė Juknevičiūtė.

6–8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadą organizuoja Šiaulių universiteto Informatikos katedros olimpiados organizavimo komitetas kartu su Lietuvos matematikos mokytojų asociacijos Šiaulių skyriaus atstovais. Olimpiados organizatoriai buvo išsikėlę tikslus – skatinti moksleivius domėtis matematika, ugdyti jų mąstyseną, savarankiškumą, kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir plėsti bei tobulinti matematikos dalykines žinias.

Deimantė Juknevičiūtė olimpiadoje pelnė II vietą – garbingai atstovavo ir savo mokyklai, ir gimtajam miestui. Tuo didžiuojasi ir džiaugiasi jos matematikos mokytoja Z. Vickuvienė: „Labai džiaugiuosi Deimantės Lietuvos 6–8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje užimta antrąja vieta. Tai atsakingo ir stropaus darbo kiekvienoje pamokoje ir savarankiško darbo namuose rezultatas.

Per savo darbo mokykloje laikotarpį tenka sutikti daug gabių mokinių, tačiau mokinių, kurie savo laisvalaikį aukotų spręsdami matematikos uždavinius – labai mažai.

Deimantė aktyviai dalyvavo daugelyje matematikos konkursų: „Olympis“, „KINGS“, matematikos Kengūroje – ir visuose pelnė medalius ir diplomus. Pernai matematikos Kengūroje pateko į geriausių Lietuvos moksleivių matematikų 50-tuką ir nemokamai dalyvavo tarptautinėje matematikos Kengūros nugalėtojų stovykloje.

Deimantė visada atsakingai ruošėsi konkursams ir nenuleido rankų iškilus nesėkmėms. Ir toliau linkiu jai didžiulės kantrybės ir pasisekimo, ruošiantiems kitiems matematikos konkursams ir olimpiadoms.“

Savo įspūdžiais po olimpiados pasidalino ir pati prizininkė: „Olimpiada vyko Šiaulių universitete. Vos įžengus į didžiąją salę pastebėjau, kiek daug varžovų iš įvairiausių miestų ir miestelių ramiai sėdėjo suoluose – jų buvo net aštuoniasdešimt! Labai jaudinausi. Užduočių buvo vos keturios, tačiau iš sprendimui duoto laiko (dviejų su puse valandos) buvo galima suprasti, kad užduotys buvo labai sunkios. Neslėpsiu – vos gavusi užduotis ir jas perskaičiusi neradau nei vienos, kurią suprasčiau. Išsigandau, tačiau vis vien skaičiau užduotis antrą, trečią, septintą kartą ir kibau į darbą. Net nepastebėjau, kaip greitai pralėkė laikas.

Po dviejų savaičių sužinojau, kad užėmiau antrąją vietą. Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau šioje olimpiadoje. Kiekvienas toks konkursas man duoda daug patirties – vieni išmoko pralaimėti, o kiti padeda suprasti, kad sunkus darbas visada duoda vaisių.

Norėčiau padėkoti nuostabiai matematikos mokytojai Z. Vickuvienei, kuri visada man padeda nenukabinti nosies nepasisekus ir ruošia mane įvairioms olimpiadoms. AČIŪ!“

Renata Katilienė, mokytoja

© 2016. Visos teisės saugomos