Mokykloje įsibėgėjo neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Žengiu teisingu keliu“ veiklos. Ne paslaptis, kad stresas, įtampa, pyktis – gan dažni mūsų visų svečiai, aplankantys pačiomis netikėčiausiomis akimirkomis, ne visada mokame tai suvaldyti ir parodyti tinkamais būdais.

Rašytojas Mark Twain teigė: „Suteik kiekvienai dienai šansą tapti gražiausia tavo gyvenimo diena“. Kad kiekviena diena taptų gražiausia, mokyklos psichologė Kristina Tarutienė vedė pamokėles, kurių metu mokė atpažinti pyktį ir jį valdyti. Socialinės pedagogės Jolantos Rinkūnienės pakviesta mokykloje lankėsi SPORT JAZZ klubo trenerė Valentina Kaušakienė. Kartu su trenere aktyvios pamokos metu mokinukai turėjo progą pasportuoti ir išlieti visas susikaupusias blogas emocijas.

Negalite sėdėti vietoje nieko neveikdami? Galbūt Jums tiesiog atsibodo mokytis ar ruoštis kontroliniam darbui ir norisi atsipalaiduoti? O gal sunervino bendraklasis ar geriausias draugas? Dėl to nebūtina „daužyti galvos į sieną“, eiti parūkyti, plūstis... Linksmasis antistresinis kamuoliukas tikrai prablaškys net niūriausią nuotaiką, nuvys šalin slogias mintis ir suteiks daug teigiamų emocijų. 5–6 klasių mokiniai, padedami psichologės, socialinės pedagogės ir mokytojos Vaidos Vaitkevičienės, patys pasigamino linksmų kamuoliukų. Ne tik rezultatas nudžiugino mokinius, bet ir labai linksmas, žaismingas kamuoliukų gaminimo procesas. Teigiamų emocijų užteko ilgam.

„Nėra didesnio nugalėtojo už tą, kuris sugebėjo nugalėti save patį“ (Henry Ward Beecher). Pabandykit pasigaminti ir naudotis nuotaikingu antistresiniu kamuoliuku. Nugalėkime žalingus įpročius, slogias ir niūrias mintis, juk gyvenimas nuostabus.

Soc. pedagogė Jolanta Rinkūnienė

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos