Rugsėjo 26 dienos ankstų rytą autobusas su neigiamų socialinių veiksnių projekto „Žengiu teisingu kaliu“ dalyviais nuo Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos pajudėjo link Biržų.

Išvykos tikslai: apsilankyti Biržų pilyje, pasiskirsčius į dvi grupes sudalyvauti edukacinėse programose, pereiti ilgiausiu pėsčiųjų tiltu, užlipti į gražiausią Lietuvoje Kirkilų apžvalgos bokštą, pasigrožėti nuostabiais karstiniais ežerėliais, nuvykti prie garsiosios Karvės olos. Svarbiausia – gerai ir prasmingai praleisti laiką, susirasti naujų draugų. Ar tai pavyko? Geriausiai į šį klausimą atsakymus pateikia patys projekto dalyviai.

Mokinių atsiliepimai po išvykos:

„Man viskas patiko. Sužinojau, kaip seniau buvo gaminamos žvakės. Išvyka buvo įdomi.“ (Nedas, 6c kl.)

„Ekskursija buvo labai linksma. Man labiausiai patiko lipti į apžvalgos bokštą. Ačiū.“ (Paulina, 6b kl.)

„Man ši ekskursija labai patiko, nes daug visko pamačiau. Patiko gaminti žvakes. Didžiausią įspūdį padarė apžvalgos bokštas. Į jį įlipus matėsi daug ežerėlių.“ (Almantė, 7d kl.)

„Man labiausiai patiko Biržų muziejus, Karvės ola, mokytojos paruoštas klausimynas, kuris leido mums pasitikrinti Biržų krašto istoriją.“ (Austėja, 8b kl.)

„Man ekskursija labai patiko, nes buvo įdomu, smagu. Daug ką sužinojau ir išmokau. Puikiai praleidau laiką.“ (Justė, 7c kl.)

„Man ši kelionė buvo labai įdomi. Susiradau naujų draugų. Sužinojau daug naujo.“ (Džiugas, 6b kl.)

„Man labai patiko gaminti žvakes. Išvykos metu susiradau draugų.“ (Ramunė, 6b kl.)

„Ekskursija man labai patiko. Tiesa, lietingas oras nuotaikos nekėlė, bet juk ruduo... Buvo smagu su draugais vaikščioti gamtoje, nors ir lijo. Muziejai taip pat patiko. Ačiū už puikią išvyką.“ (Urtė, 7c kl.)

„Man kelionėje labiausiai patiko atlikti užduotis Edukacinės pamokos metu.“ (Arnas, 7b kl.)

„Man šita kelionė buvo labai puiki. Susiradau naujų draugų ir daug ką sužinojau.“ (Tomas, 6b kl.)

„Ekskursija buvo keista, bet smagi. Keistai išėjo, kad muziejuose buvome, kol oras buvo geras, o gamtoje vaikščiojome, kai lijo. Bet vis vien pasivaikščioti per lietų buvo smagu. Ačiū už ekskursiją.“ (Dorotėja, 7c kl.)

„Man labiausiai patiko dalyvauti edukacinėje pamokoje „Apie kontrabandą, nešusią šviesą“. Nepatiko, kad lauke lijo.“ (Beatričė, 8c kl.)

„Man labai patiko Karvės ola, nes galėjau įlipti į vidų. Patiko ir Kirkilų apžvalgos bokštas.“ (Daugvydas, 8d kl.)

„Man labiausiai patiko Biržų pilyje gaminti senovinė žvakę.“ (Dominykas, 5c kl.)

„Man labai patiko vaikščioti gamtoje (ypač per lietų), lipti į mėnulio formos apžvalgos bokštą, eiti ilgiausiu tiltu per ežerą, vaikščioti smegduobių parke, darytis nuotraukas su draugėmis. Smagu, kad kartu vykę mokiniai buvo draugiški. Su jais buvo linksma ir smagu. Tai geriausia ekskursija... Ačiū už smagiai praleistą laiką.“ (Austėja, 7c kl.)

„Man labai patiko bokšte ir edukacinė programa, kurios metu išmokau pasigaminti žvakę.“ (Miglė, 6c kl.)

„Sužinojau knygnešių istoriją, daug įdomių faktų apie tuometinę kontrabandą, spaudos draudimo laikotarpį.“ (Gabrielė, 8c kl.)

„Man labai patiko, nes pamačiau ir sužinojau daug įdomių dalykų apie Biržus. Labiausiai patikusi kelionės dalis buvo sėdėti autobuse ir kalbėtis su naujais draugais.“ (Edvinas, 7d kl.)

„Man labai patiko ši nuostabi ekskursija po Biržų kraštą. Norėčiau dar tokių išvykų. Buvo labai smagu.“ (Matas, 8d kl.)

 Parengė
Virginija Jeleniauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

© 2016. Visos teisės saugomos