Panevėžio rajone, Kaimiškyje įsikūrusi Gyvūnų globos draugija yra vienintelė prieglauda Panevėžio mieste ir rajone. Šios institucijos tikslas – beglobių, kitaip į bėdą patekusių šunų ir kačių gelbėjimas, jų priežiūra bei globėjų paieška. Gyvūnų prieglaudos veiklos pagrindas – savanoriškas darbas ir geros valios žmonių parama.

Gyvūnai žmogui atneša daug džiaugsmo. Žmogų ir gyvūną augintinį sieja ne tik stiprus tarpusavio ryšys, augintiniai duoda galbūt net daugiau naudos savo šeimininkui nei pastarieji jiems. Tie moksleiviai, kurie namuose turi augintinius, žino: grįžus iš mokyklos juos pasitinka šuo ar katė, pralinksmina, kai mažiausiai to tikiesi. Gyvūnai už tai nieko nereikalauja mainais – tik šiek tiek dėmesio ir rūpesčio. Pasaulis netgi žino šventąjį, kuris yra gyvūnų globėjas. Tai Pranciškus Asyžietis, kuris mylėjo gamtą, buvo prisijaukinęs vilką, pasakojama, kad jis supratęs gyvūnus, mokėjęs paukščių kalbą. Šis didis žmogus mirė 1226 m. spalio 3 d., o 1931 m. spalio 4 d. Florencijoje buvo sugalvota švęsti Pasaulinę Gyvūnų globos dieną. Ši diena nuo 2000-ųjų kiekvienais metais minima ir Lietuvoje.

Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad žmogaus sąmoningumą parodo tai, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Jau pernai, mūsų mokyklos dailės mokytoja A. Lazdauskienė sugalvojo pagerinti kačių gyvenimą prieglaudoje. Ji su savo auklėtiniais, vadovaujant technologijų mokytojui R. Locniui pradėjo gaminti laipynes katėms. Nors šiais mokslo metais jos auklėtiniai mokosi miesto gimnazijose, atsirado kiti moksleiviai savanoriai: ateitininkai bei jaunieji misionieriai, kurie kartu su mokytojais Ramūnu, Aušra, Irena, Dalia prieš moksleivių rudens atostogas nuvyko į Gyvūnų globos draugiją pabaigti įgyvendinti idėjos – pasirūpinti priglaustų katyčių gerbūviu. Reikėjo padėti ne tik katėms, bet ir šuniukams. Moksleiviai suprato, kad savanorystė – tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gabumus, talentus ir įgyjant naujos patirties ir įgūdžių. Mokyklos jaunieji misionieriai kartu su mokyklos ateitininkais ir mokytojais vėjuotą ir lietingą dieną atvyko pas gyvūnus, kur darbo buvo tikrai daug. Tad nieko nelaukdami savanoriai atliko įprastus kiekvienos dienos darbus: valė gardus, šėrė gyvūnus bei vedžiojo šunis. Tai buvo puiki galimybė pamatyti tikrąjį prieglaudoje esančių gyvūnų gyvenimą bei suprasti savanorių žmonių pastangas, užsispyrimą ir atsidavimą beglobiams gyvūnėliams.

                                   Jaunųjų misionierių ir ateitininkų būrelių vadovės I. Jasiūnienė ir D. Kubilienė

Panevėžio gyvūnų globos draugijos padėka Facebook'e ir nuotraukos:

 

© 2016. Visos teisės saugomos