Tarptautinė tolerancijos diena, lapkričio 16-oji, minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančių ir turinčių problemų toleranciją. 2018 metų tolerancijos simboliu paskelbtas raktas. Jis tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo mintis ir širdį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją.

Tolerancijos diena kiekvienais metais minima ir mūsų mokykloje. Tolerancijos dienai mokiniai su mokytojais pradėjo ruoštis jau lapkričio mėnesio pradžioje. Dailės mokytojos Aušra Lazdauskienė bei Vaida Vaitkevičienė surengė mokinių darbų parodą „Raktas į žmonių širdis“, skirtą Pasaulinei tolerancijos dienai paminėti. Tolerancijos temą pamokose nagrinėjo mokytoja Erika Leiputė-Stundžienė. Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė bei psichologė Kristina Tarutienė 2–5 klasių mokiniams vedė klasės valandėles tolerancijos tema. Šių valandėlių metu mokiniai susipažino su tolerancijos sąvoka, jos reikšme, istorija, tolerancijos pavyzdžiais, žiūrėjo filmukus, piešė tolerancijos simbolius – raktus, juos kabino mokyklos koridoriuose. 7b klasės mergaitės karpė tolerancijos simbolius raktelius ir dalyvavo Tolerancijos dienos rytinėje akcijoje „Aš esu tolerantiškas“. Mokinės Tolerancijos dienos, lapkričio 16-osios,  rytą mokinius, mokytojus ir kitus mokyklos darbuotojus pasitiko su rakteliais, kuriuos kabino ant kiekvieno krūtinės. Visi liko nustebinti, visų veiduose švytėjo šypsenos, o širdyse suvirpėjo gerumo kibirkštėlės.

Tikimės, kad pravestos klasės valandėlės, surengta akcija ir kabantys mokyklos koridoriuose tolerancijos simboliai paskatins suprasti mokinius, kad jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai. Juk vienintelis kelias gyventi santaikoje su kitais – tai išmokti pripažinti skirtumus...

Kristina Tarutienė, psichologė

© 2016. Visos teisės saugomos