Visas pasaulis mini gruodžio 1 dieną – Pasaulinę AIDS dieną. Šios dienos paminėjimo tikslas propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į AIDS / ŽIV ligą, ligonius, šviesti visuomenę šios ligos klausimais.

Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje ši diena taip pat buvo paminėta. Gruodžio penktą dieną aštuntų klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Aids – geriau žinoti“, kurį vedė socialinė pedagogė J. Rinkūnienė ir psichologė K. Tarutienė. Iš kiekvienos aštuntos klasės dalyvavo po šešis mokinius. Renginio pradžioje kiekvienas dalyvis pasipuošė raudonu kaspinėliu –  tarptautiniu prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simboliu. Protmūšio dalyviai turėjo išsitraukti skaičių ir susėsti prie sunumeruotų stalų. Mokiniams buvo smagu susipažinti su naujais draugais bei dalintis savo žiniomis. Dalyviai turėjo atsakyti į trylika protmūšio klausimų apie AIDS / ŽIV. Vyko atkakli ir įtempta kova, daugiausiai taškų surinko pirmoji komanda, tačiau laimėjo draugystė. Visos komandos buvo apdovanotos prizais. 

Renginys buvo naudingas visiems mokiniams – vieni gavo naujos informacijos apie AIDS / ŽIV ligą, kiti turėjo galimybę prisiminti, tai ką jau žinojo, treti susipažino su naujais draugais ir turiningai praleido laiką.

 Kristina Tarutienė, psichologė

 

© 2016. Visos teisės saugomos