Laimingas yra tas žmogus, kuris dirba mėgstamą darbą. Moksleivis mokykloje besimokydamas įvairių dalykų tik teoriškai gali atpažinti kuo norėtų tapti, todėl labai svarbu, kad jis galėtų „pačiupinėti“ savo įsivaizduojamą darbą.

Šios įžvalgos skatinami Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 8c klasės moksleiviai lydimi PP Irenos Jasiūnienės ir 8c klasės auklėtojos Rimos Jacevičiūtės gruodžio 12 d. vyko į UAB „Schmitz Cargobull Baltic“. Išvykos tikslas – susipažinti su realia darbine aplinka, žmonėmis, kurie dirba savo mėgstamą darbą.

Mus pasitiko personalo vadybininkė, kuri papasakojo apie įmonės veiklą, bendradarbiavimą su užsienio partneriais. Sužinojome, kad Panevėžyje pagamintų priekabų galime sutikti ne tik Europoje, bet ir tolimojoje Australijoje. Sužinojome, kad tokių gamyklų yra 5: Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje. Moksleiviai domėjosi gamyklos logotipu – ženklu. Mums paaiškino, kad jis žymi gamyklos įkūrėjo pavardę, drambliuko reikšmė – ištvermė ir jėga. Domėjomės, kiek ir kokių profesijų darbuotojų dirba, kokios jų darbo sąlygos, atlyginimai. Dauguma inžinierių yra baigę KTU, nemaža dalis darbininkų baigę Panevėžio profesinio rengimo centrą, o kiti apmokomi vietoje.

Ekskursijos vadovė įvardino čia dirbančiųjų profesijas ir keliamus reikalavimus darbuotojams. Gamykloje dirba apie 500 darbuotojų. Daugiausia vyrai ir tik maža dalis moterų. Darbuotojai yra patenkinti, nes jiems skiriama daug dėmesio profesiniam tobulėjimui, organizuojamas laisvalaikis, šventės šeimoms. Norinčiųjų dirbti šioje įmonėje yra nemažai. Mažiausias atlyginimas yra 700 eurų. 

Gamyklos inžinieriai gali kurti ir pasiūlyti daug gerų sprendimų ir įmonė siekia tapti transporto rinkos lydere Vakarų Europoje. Pastebėjome, kad  žmonės daugiausia dirba komandoje. Tokį darbą matėme surenkant izotermines puspriekabes su atsidarančiomis šoninėmis sienomis. Įmonė užsakymą gali padaryti per 2–4 savaites.

Ši išvyka paskatino mokinius nusistatyti prioritetus renkantis gyvenimo kelią: norėtų būti – meistru ar komandos nariu, šaltkalviu, surinkėju, administracijos darbuotoju, grynintis savo profesinius ketinimus.

Profesijos patarėja I. Jasiūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos