Pagal senąjį lietuvių tikėjimą kovo 10-oji diena – 40-ties paukščių diena. Tai viena pirmųjų pavasario švenčių. Nuo senų senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. 40-ties paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.

Mykolo Karkos pagrindinė mokykla buvo papuošta įvairiaspalviais mokinių gamintais paukščiais. Paukščiukus gaminti mokiniams padėjo mokytojos Vaida Vaitkevičienė ir Aušra Lazdauskienė. Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė paruošė stendinį pranešimą, kad mokiniai galėtų susipažinti, kokia šios šventės reikšmė, taip pat visi norintys galėjo išspręsti kryžiažodį apie paukščius. Ta proga buvo tikrinamas ir mokinių budrumas. Anksčiau ir maži, ir dideli 40-ties paukščių dieną būtinai kiaušinėdavo, t. y. ieškodavo paukščių kiaušinių. Ir jei kam nusišypsodavo laimė rasti lizdą su kiaušiniais, tai daugiau vieno imti jokiu būdu nebūdavo galima. Retas paukštis tuo metu lizdus būna susukęs, dar retesnis kiaušinius padėjęs, tad radusiam šis kiaušinis visus metus laimę neš, tik jį reikia visiems parodyti. Mokykloje buvo paslėptas siurprizas (kiaušinio pavidalo). Radusysis turėjo atnešti rastą siurprizą pas socialinę pedagogę ir atsiimti prizą. Mokiniai aktyviai dalyvavo žaidime ir ieškojo paslėpto siurprizo.

Keturiasdešimties paukščių diena – labai graži pavasario šventė, primenanti, kad turime pakelti galvas ir žvalgytis, pamatyti kuo daugiau paukščių. Tai – ne varžybos, tai – atgaiva sielai.

Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

 

© 2016. Visos teisės saugomos