Dauguma žmonių, paklaustų, kas yra „3,14“, nedvejodami atsakytų – pi (π). Pasaulyje Pi diena švenčiama kovo 14 d. Mūsų mokykloje taip pat buvo pažymėta ši diena. Matematikos kabinetai buvo papuošti Pi dienai skirtais plakatais ir piešiniais, kvepėjo pyragais – tradiciškai ši diena pažymima suvalgant apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π.

Pi dienai buvo skirtos integruotos pamokos: „Pi konstantos panaudojimas“ (7c, matematika ir fizika, mokyt. Z. Vickuvienė, V. Masilionytė), „Pi konstanta“ (5c, matematika, technologijos, gamta ir žmogus, mokyt. Z. Vickuvienė, L. Jatautienė, V. Masilionytė), „Pi konstanta“ (6c, matematika, technologijos, mokyt. Z. Vickuvienė, V. Vaitkevičienė), „Pi konstantos pritaikymas“ (7d, fizika, technologijos, mokyt. V. Masilionytė, V. Andriulevičienė).

Matematikos pamokose 8b, 7d, 6a, 6b, 5b klasių mokiniai susipažino su įdomiais faktais apie pi reikšmę, atsakė į klausimus ir atliko papildomą užduotį. Per 3 minutes reikėjo įsiminti kuo daugiau skaičių po kablelio. Mokytoja L. Leonavičienė džiaugėsi šio konkurso nugalėtojais: Miglė Dičpetrytė (8b) mintinai pasakė 19 skaičių po kablelio, Rugilė Mikėnė (6b) – 18 skaičių, Ugnė Juškaitė ir Ovidijus Burba (5b) – po 17 skaičių, Armandas Latanauskas (6a) – 14 skaičių. O Domantas Ilgauskis iš 7d mintinai pasakė net 20 skaičių po kablelio!

Matematikos mokytoja A. Striogienė papasakojo: „Pamoka 7b klasėje buvo skirta matematinei konstantai pi (π). Eva ir Austėja pagamino emblemą kabineto durims papuošti. Pamokos pradžioje mokiniai atliko matavimus ir skaičiavo apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Apytikslė gauta reikšmė – 3. Matavimai buvo atlikti ir su tortu, kurį skaniai suvalgėme. Vaišinomės ir keksiukais. Ačiū Austėjai ir Evai už aktyvumą ir kūrybiškumą“.

8c ir 8d kl. mokiniai matematikos pamokose skaičiavo erdvinių figūrų tūrį, panaudodami formules, kuriose yra pi. 8d kl. mokiniai pertraukų metu vykdė mokinių apklausą „Ką žinote apie pi?“. Grįžę iš apklausos aštuntokai džiaugėsi, kad mokiniai daug žino apie Pi dieną ir konstantą, – už teisingus atsakymus išdalino daug apvalių riestainių. Smagu buvo švęsti Pi dieną.

Z. Vickuvienė, matematikos mokytoja

 

© 2016. Visos teisės saugomos