Žmogaus asmeninės gerovės augimas priklauso nuo tinkamų jo pasirinkimų. Moksleivis mokykloje gauna įvairiausių žinių, kurios padeda jam tapti atsakingu ir savarankišku asmeniu, turinčiu dabarčiai  ir ateičiai reikalingą asmeninę, pilietinę ir socialinę kompetenciją. Kad jaunas žmogus galėtų sėkmingai pereiti iš mokymosi aplinkos į darbo aplinką, svarbu ugdyti ir karjeros kompetencijas.

Šios įžvalgos paskatinti Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos profesijos patarėja Irena Jasiūnienė ir grupė 8d klasės mokinių balandžio 3 d. dalyvavo „Vyturio“ progimnazijoje vykusioje 7–8 klasių tarpmokyklinėje viktorinoje „Drąsūs žingsniai karjeros link“. Be mūsų mokyklos aštuntokų, susirinko komandos iš šių Panevėžio miesto progimnazijų: „Šaltinio“, „Saulėtekio“, Beržų, Alfonso Lipniūno, „Aušros“, „Žemynos“, „Vilties“ ir šeimininkų – „Vyturio“. Dalyviai atliko įvairias užduotis: žaidė protmūšį, dėliojo profesijų mozaiką, pagal abėcėlę rašė profesijų pavadinimus,atsakinėjo į video klausimus iš Lietuvos ir užsienio. Mūsų mokyklai atstovavo 8d klasės komanda „Protogenas“. Jos nariai Emilija, Vasarė, Marijus, Klaidas, Gerda, Gytis iškovojo garbingą antrąją vietą. Gavome diplomą bei UAB „Aukštaitijos vandenys“ įsteigtą prizą – marškinėlius.

Viktorinoje dalyvavę aštuntokai dalinasi įspūdžiais:

Renginys „Drąsūs žingsniai karjeros link“ man patiko. Buvo įdomu vykdyti įvairias užduotis kartu su komanda. Sužinojau daug įdomių faktų apie profesijas (Vasarė, 8d).  

Šis renginys labai produktyvus, nes daug sužinojau apie profesijas, įvairias veiklas, užduotis. Labiausiai patiko pirmoji užduotis, kurioje reikėjo pagal abėcėlę surašyti kuo daugiau profesijų (Gerda, 8d).

Prieš šią viktoriną apie profesijas žinojau gana nedaug. Tačiau išėjęs iš viktorinos jau buvau gerokai praplėtęs savo žinias (Klaidas, 8d).

Šis konkursas man labai praplėtė akiratį. Susipažinau ir sužinojau daugiau apie kitokias, negirdėtas ir nepažįstamas profesijas. Labai patiko muzikinės pertraukos ir linksmos užduotys grupelėse. Išmokome darniai dirbti grupėje (Emilija, 8d).

Ši informatyvi viktorina-konkursas ne tik suteikė daug teigiamų emocijų, bet ir paskatino moksleivius pagalvoti apie būsimą profesiją ir rinktis ją racionaliai, siekiant pažinti savo polinkius, gebėjimus ir vadovautis vidiniais, o ne išoriniais motyvais.

                                                                                   Profesijos patarėja Irena Jasiūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos