Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje nuo balandžio 1 dienos startavo  Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamas neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Žengiu teisingu keliu“, kuris vyks iki 2019 metų gruodžio 31 dienos. Šio projekto tikslas – skatinti mokinių prasmingą užimtumą, mažinant neigiamus socialinius veiksnius, ugdyti jaunų žmonių socialinius įgūdžius, kompetenciją ir gebėjimus, stiprinančius atsparumą alkoholio, tabako, narkotikų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimui, savižudybių rizikai.

Balandžio 1 dieną projekto veiklos prasidėjo nuotaikingomis ir triukšmingomis linksmosiomis pertraukomis, kurias vedė zumbos ir POUND trenerė Audronė Petronaitytė. Visi mokyklos mokiniai buvo pakviesti pertraukas praleisti kitaip, ne būnant klasėse, ar sėdint mokyklos koridoriuose ant suoliukų, o šokant, sportuojant. Nuskambėjus skambučiui į pertrauką, visi mokiniai skubėjo į mokyklos fojė, kur skambant zumbos šokio muzikai galima buvo pašokti, pajudėti, linksmai pasibūti ir pasikrauti teigiamų emocijų likusioms pamokoms. Šokio muzikos melodija atkreipė mokinių dėmesį ir visus kvietė pajudėti. Aktyviausi dalyviai buvo pradinių klasių mokiniai. Jie su dideliu užsidegimu ir nenuilsdami dalyvavo trenerės vedamuose užsiėmimuose. Vyresniųjų klasių mokiniai buvo daugiau stebėtojai. Tačiau į pamokas grįžo linksmai nusiteikę ir pasisėmę teigiamų emocijų.

Trenerė Audronė 5a klasės mokiniams papasakojo apie POUND sportą, jo naudą žmogaus organizmui. Mokiniai sužinojo, kad treniruotės metu yra malšinamas stresas ir nerimas, mažinamas kraujospūdis, stiprėja imuninė sistema, stiprinami raumenys, dailinamos kūno linijos, lavinamas ritmo pojūtis, išliejamas susikaupęs pyktis ir neigiama energija, pasikraunama teigiamų emocijų ir nuotaikos ir kt. Penktokams ši sporto šaka labai patiko, o ypatingai joje naudojamos žalios lazdelės ir linksma muzika.

Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai noriai dalyvavo judriosiose pertraukose – sportavo, atsipalaidavo, susipažino su POUND sportu ir zumba treniruote. Mokinių balandžio mėnesį dar laukia aktyvi pamoka-susitikimas su sporto klubo „Voras“ prezidentu Ž. Budriu.

Kristina Tarutienė, psichologė

© 2016. Visos teisės saugomos