Sportas – vienas iš labiausiai mėgstamų mokinių užsiėmimų vykdant neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektą „Žengiu teisingu keliu“. Kad būtų išpildytas mokinių noras, su mokykla bendradarbiauti sutiko sporto klubo „Voras“ prezidentas Žydrūnas Budrys.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo progą dalyvauti renginyje, kuriame sporto klubo „Voras“ prezidentas Ž. Budrys kartu su savo auklėtiniais pademonstravo kovų imtynių veiksmus, parodė treniruotėse naudojamą inventorių, papasakojo apie sporto naudą. Renginio tikslas buvo motyvuoti mokinius būti fiziškai aktyviais, nes judėdami kovos menų treniruotėje vaikai pajunta, jog fizinis aktyvumas gali būti įdomus ir smagus, turėti tikslą gyvenime, kad neliktų laiko žalingiems įpročiams, noro pasijuokti ar įskaudinti kitą. Mokiniai buvo skatinami sportuoti ne tam, kad galėtų nuskriausti silpnesnį, o tam, kad esant reikalui, mokėtų ir galėtų apsiginti bei jaustųsi saugūs. Bene smagiausia renginio dalis buvo, kuomet treneris kvietė ir leido išbandyti įvairius pratimus patiems mokiniams. Ne tik mokiniai, bet ir mokytojai stojo į eilę dar ir dar kartą norėdami atlikti tam tikrus pratimus, užkrėsdami džiugia nuotaika sėdinčius salėje, taip ir neišdrįsusius pabandyti. Užsiėmimų pabaigoje Ž. Budrys noriai atsakė į visus mokinius dominusius klausimus.

Smagiai ir prasmingai praleidome laiką. Nekantriai lauksime naujų susitikimų, tikėdami, kad pasportavus didesnis pasitikėjimas, gera fizinė savijauta ir bendradarbiavimo įgūdžiai padės mokinių akademinėje ir socialinėje veikloje, teigiamai veiks jų elgesį ir namuose.

 

                                                                 Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos