Ši data labai reikšminga mūsų tautos ir valstybės istorijoje. Prieš 115 metų pergalingai baigėsi lietuvių kova dėl teisės reikšti mintis savuoju raštu. Lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis, trukęs nuo 1864 metų, – vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Bibliofilas D. Kaunas yra pasakęs: „Spaudos atgavimo diena turėtų būti antroji šventė po nepriklausomybės atgavimo“.

Mokyklos skaitykloje vyko pamoka-viktorina „Lietuvių kalbos ir literatūros pasaulyje“, kurioje dalyvavo 8c klasės mokiniai. Lietuvių kalbos mokytoja N. Sriubienė pamoką pradėjo Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Nedidelis tas mūsų gimtosios literatūros sodas. O iš kur jis bus didelis, jeigu istorija ir laikas negailestingai jį kirto, galingesni kaimynai rovė ir laužė, saviškių tamsumas, visokie nepritekliai, vargai ir ligos retino, skynė...“. Bibliotekos vedėja supažindino su viktorinos eiga ir  vertinimo kriterijais. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, susijusiais su lietuvių literatūra, žinomais rašytojais. Blic turnyro metu gilinomės į lietuvių kalbos įdomybes. Iš pradžių mokiniai, pasiskirstę į 4 grupes, jautėsi nedrąsiai, bet pamažu drąsa ir žinios grįžo. Ačiū Akvilei, Beatričei, Smiltei, Kamilei, Gabrielei, Vanesai, Džiugintai, Gintarei, kurios papildydamos grupės draugių iškeltas versijas, pateikė teisingus atsakymus.

Tikiuosi, kad ši pamoka-viktorina pažadino žingeidumą, norą domėtis gimtąja kalba ir literatūra. Pasirodo, kad mes turime kuo didžiuotis – juk lietuvių kalba viena seniausių pasaulio kalbų, kuria domisi daugybė žymių kalbininkų.

                                                                                             Bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė

 

© 2016. Visos teisės saugomos