„Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas“. Tokiais rašytojo Kornejaus Čiukovskio žodžiais savo lankstinuke Panevėžio socialinių paslaugų centro dienos centro „Gerumo tiltai“ darbuotojos kviečia vaikus į įvairias veiklas.

Skaisčiai šviečiant pavasario saulei Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos penktos ir keletas šeštos klasės mokinių keliavo į šį centrą. Nors oficialus centro atidarymas dar neįvyko, tačiau čia dirbančios šaunios darbuotojos mielai sutiko mūsų mokinukams parodyti dienos centrą. Vaikai ėjo nusiteikę pamatyti kažką neįprasto, stebinančio. Dienos centro darbuotojoms maloniai sutikus, papasakojus apie savo įstaigą, atsakius į smalsių vaikų klausimus, prasidėjo labiausiai laukta dalis – kelionė po kambarius. Nė kiek nesuklysiu pasakiusi, kad už kiekvienų durų laukė tikra staigmena, visi kambariai sukėlė nuostabos šūksnius, norą išbandyti viską, kas juose buvo. Paklausus vaikų, kas labiausiai patiko net sunku buvo kažką išskirti, vieniems, tai tylos kambarys su galimybe stebėti dangaus skliautus, kitiems – sensorikos kambarys, dar kitiems patiko sporto kambaryje, taip pat treniruokliai, esantys įstaigos kiemelyje.

Laikas prabėgo nepastebimai, vaikams dar labai norėjosi pabūti, dar ir dar kartą nubėgti į labiausiai patikusį kambarį. Tariam nuoširdų ačiū dienos centro darbuotojoms, mes dar sugrįšim...

Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

 

© 2016. Visos teisės saugomos