Šiltą gegužės dvidešimt antrosios dienos rytą pilnas autobusas mūsų mokyklos smagiai nusiteikusių mokinukų, neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Žengiu teisingu keliu“ dalyvių, išvyko į pažintinę išvyką į Vilnių. Mūsų kelionės tikslas buvo susipažinti su Bendrojo pagalbos centro 112 būstine ir veikla, priešgaisrinės gelbėjimo komandos darbu bei apsilankyti Valdovų rūmuose ir sudalyvauti edukacinėse programose.

Dalyvaudami veiklose mokiniai mokėsi bendravimo įgūdžių, savo laisvalaikį leisti turiningai ir naudingai be žalingų įpročių. Kadangi šių metų vienas iš projekto prioritetų šviesti bendruomenės narius aktualia visai Lietuvai problema – savižudybės, mokiniai turėjo puikia progą sužinoti, prisiminti kaip esant reikalui išsikviesti pagalbą sau ir šalia esančiam.

Keletas projekto dalyvių įspūdžių:

Pirmas sustojimas – įdomi ekskursija Bendrajame pagalbos centre 112. Ten pamatėme tikras ugniagesių mašinas, o kas norėjo, galėjo pasijusti tikrais gelbėtojais ir pasimatuoti jų rūbus, įrankius. Supratome, jog šis darbas ne kiekvienam. Tam reikia fizinio pasirengimo ir drausmės. Ugniagesiai nesako „ai, gal vėliau“. Paskui pamatėme vietą, į kurią iš pusės Lietuvos atkeliauja pagalbos skambučiai. Nors šiam darbui tiek daug fizinės jėgos nereikia, darbas vis tiek sunkus – darbuotojams kartais prireikia net psichologo pagalbos!

Antra, bet ne prastesnė stotelė – Valdovų rūmai. Rūmuose mums papasakojo apie senovės papuošalus. Pasirodo, tais laikais kiekvienas karoliukas reiškė prabangą! Pamatėme kilmingųjų papuošalus, karūnas, žiedus. Viską, kas mena senovę. Ekskursijos pabaigoje nutipenome į kambarį, kuriame visi pasidarėme apyrankes iš karoliukų ir kriauklyčių. Iš kambario išėjome pasipuošę puikiais, o svarbiausia, savadarbiais papuošalais. Kaip tikri senovės turtingieji! Padėkoję ir atsisveikinę, įspūdžių kupinomis širdimis grįžome namo. (Urtė, 7c )

Ši ekskursija paliko man didžiulį įspūdį. Buvo smagu sužinoti Valdovų rūmų praeitį, susipažinti su senovės juvelyrika, papuošalus bandyti gaminti ir patiems. Nustebino 112 centro operatoriaus atsakingas darbas, ugniagesių įranga, ištvermė ir automobiliai. Ačiū už tokią nuostabią ekskursiją! (Deimantė, 7c)

Man ši ekskursija į Vilnių labai patiko. Aplankėme Bendrosios pagalbos stotį 112, gaisrinę. Čia buvau ir 5 klasėje, buvo labai gera šią ekskursiją kartoti. Dar aplankėme Valdovų rūmus, pasigaminome apyrankes. Kaip gi ekskursija be AKROPOLIO. Jį irgi aplankėm :). Kaip visada, įdomiausia buvo autobuse. (Daugvydas, 8d)

Gaisrinėje sužinojome, kaip viskas vyksta, kai gauna iškvietimą, ką naudoja, kai būna avarijos ir gaisrai. Dar patiko Bendrosios pagalbos centre 112, kuriame papasakojo, kaip nustato vietą, kai žmogus nežino adreso. (Gabrielė, 7b)

Man patiko viskas, ypač muziejus Valdovų rūmuose :) (Airidas, 7c)

Man labiausiai patiko gaminti apyrankes, nes mes ne vien tik vaikščiojome po muziejų ir žiūrėjome į už stiklo esančius eksponatus, bet ir galėjome patys prisiliesti prie senovės gamindami apyrankes iš kriauklių ir karoliukų. (Pijus, 7c)

Susipažinau su ugniagesių darbu, transporto priemonėmis. Po šios kelionės jaučiausi laiminga. (Ramunė, 6b)

Man šioje ekskursijoje viskas labai patiko. Bendrajame pagalbos centre aš esu buvęs ketvirtoje klasėje, bet vis tiek ten man labai patiko. Valdovų rūmai man irgi paliko įspūdį: viena grupė darė sau apyrankę (aš toje grupėje buvau), o kita grupė sau darė medalionus. (Augustas, 7c)

Man labai patiko Valdovų rūmuose. Čia aš daug sužinojau apie ženklus. (Aistė, 5b)

Vilniuje man buvo labai įdomu. Dėkoju už tokią nuostabią ekskursiją ir už suteiktas žinias. (Emanuelė, 4b)

Ačiū už nuostabią kelionę!!! Labai patiko! Buvo smagu!!! (Roberta, 4d)

Virginija Jeleniauskienė, dir. pav. ugdymui

k

© 2016. Visos teisės saugomos