Birželio šeštosios rytą nepabūgę karštos dienos 5b klasės mokiniai lydimi klasės auklėtojos Dalios Kubilienės ir soc. pedagogės Linos Pranauskaitės išvyko į ekskursiją  Vilniuje. Moksleiviai visą dieną buvo užimti įvairiomis veiklomis.

Ekskursiją pradėjome nuo pačiame Vilniaus centre, tarp Gedimino pilies kalno ir Bernardinų vienuolyno esančiame Bernardinų parke. Penktokai gavo užduotis rasti sode skaityklą po atviru dangumi bei augančius vaistinius, prieskoninius, maistinius ir arbatinius augalus, Atidesniems pasisekė – jie rado. Moksleiviai klegėdami bėgiojo Vilnelės pakrante, mokėsi kantrybės laukdami didžiojo fontano šokio, grožėjosi istorinėse vietose įrengtais fontanais, žaidė žaidimų aikštelėje. Iki valiai pasilinksminę, vykome į Šiaurės miestelyje esantį sporto ir pramogų centrą „Skypark“ sportuoti. Sušilę, bet laimingi moksleiviai kartu su lydinčiomis mokytojomis dar aplankė ir Lietuvos banko Pinigų muziejų. Pinigų muziejus – interaktyvus muziejus, pritaikytas ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pačiam aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Gidė papasakojo moksleiviams ir apie pinigų atsiradimą pasaulyje, ir apie garsios pinigų piramidės atsiradimą – per penkerius metus buvo surinkta 1055630 monetų. Moksleiviai žiūrėjo trumpą filmuką kaip buvo statoma pinigų piramidė. Gidės vadovaujami penktokai žaidė loginio mąstymo bei matematinius žaidimus. Po edukacinės programos vaikų laukė siurprizai ir apdovanojimai. Jie galėjo patys nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti stebuklingomis svarstyklėmis, kurios rodė kokia asmens vertė, jei jis būtų iš aukso, sidabro ar platininis, galėjo paragauti „auksinių pinigų“, dovanų gavo pamokų tvarkaraštį su muziejaus logotipu bei skirtuką knygai.

Jaudinantys, kartu patirti nuotykiai sutelkė 5b klasės moksleivius į vieningą komandą, sustiprino klasės dvasią, nes kelionės metu išgyventos bendros patirtys ir emocijos ugdė geresnius tarpusavio ryšius.

 5b klasės auklėtoja Dalia Kubilienė

 

© 2016. Visos teisės saugomos