Birželio 12 dieną 7 klasės mokiniai dalyvavo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vykusiuose debatuose prevencine tema „Žalingi įpročiai“. Debatus vedė 5-osios gimnazijos mokiniai ir mokyklos psichologė Elvira Vaisiauskienė.

Renginio pradžioje 5-osios gimnazijos psichologė papasakojo apie žalingų įpročių žalą žmogaus organizmui. Vėliau gimnazijos mokinys anglų kalba pristatė pranešimą „Elektroninės cigaretės“. Pranešimo metu buvo papasakota, kas tai yra elektroninės cigaretės, kokios jos būna, kokia jų sandara, atsiradimo istorija, kokie dažniausiai pasitaikantys nelaimingi atsitikimai ir įvairaus sunkumo simptomai atsiranda rūkant elektronines cigaretes. Renginio dalyviai sužinojo, kad elektroninių cigarečių keliama žala žmogaus organizmui yra tokia pat didelė, kaip ir cigarečių. Diskusijos metu buvo paneigti mitai, kad elektroninės cigaretės nekelia žalos žmogaus organizmui arba mažiau kenkia.

Paskaita ir debatai apie elektroninių cigarečių keliamą žalą žmogaus organizmui buvo ne tik įdomūs, bet ir naudingi. Tikimės, kad gauta informacija privers renginio dalyvius susimąstyti ir nepradėti rūkyti, o pabandžiusiems rūkyti elektronines cigaretes ar nuolat jas rūkantiems –atsisakyti šio žalingo įpročio.  

 Kristina Tarutienė, psichologė

© 2016. Visos teisės saugomos