7c klasės mokiniai lankėsi Panevėžio visuomenės sveikatos biure. Pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis Savivaldybės bendruomenės sveikata ir ją stiprinti, mokyti bendruomenę sveikos gyvensenos.

Mes visi privalome saugoti savo sveikatą nepriklausomai nuo amžiaus. Ir dar labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų turime mokėti suteikti pirmąją pagalbą, jeigu atsitinka nelaimė. Greitoji važiuoja pas ligonį 15 min., gal ir ilgiau, o žmogus be deguonies gali išbūti tik apie 5 min. Todėl  labai dažnai gyvybė priklauso nuo tų, kas yra šalia. Mokėmės daryti širdies masažą. Teisingai tai atlikti gana nelengva. O ar žinote, kuo dažniausiai vasarą užspringsta žmonės? Pasirodo, šašlyku. Jeigu nenorite užspringti, valgykite neskubėdami ir nekalbėkite. Bet ar tai įmanoma per atostogas prie ežero ir su draugais? Sužinojome, kaip gelbėti užspringusįjį.  Daug naudingų patarimų išgirdome ir apie tai, kaip elgtis karštą dieną, kai lengva gauti saulės ar šilumos smūgį. Pakartojome maudymosi taisykles, taip pat reikalavimus dviratininkams. Mokymosi laikas prabėgo labai greitai. Įdomiausi ir reikalingiausi buvo praktiniai užsiėmimai. Mokiniai noriai juos atliko.

Tai buvo tikrai naudinga ir reikalinga išvyka prieš vasaros atostogas. Linkiu, kad įgytų žinių pritaikyti tikrovėje nereikėtų. Bet norėtųsi, kad ir nepamirštume to, ką sužinojome. Įdomių, linksmų atostogų. Būkime sveiki.

                                 Mokytoja R. Rimkutė

© 2016. Visos teisės saugomos