Birželio 18 dieną 7b klasės mokiniai aplankė Šv. Juozapo globos namuose gyvenančius senelius. Senelių namuose gyvena 93 vieniši pagyvenę žmonės, kurie turi fizinę negalią arba nepajėgia gyventi vieni bei jiems reikalinga specialistų pagalba.

Užimtumo specialistė Elena Kriūnaitė papasakojo mokiniams apie Šv. Juozapo globos namus, jų paskirtį, čia gyvenančius senolius, jų dienotvarkę, šventes, užimtumą, aprodė gyvenamąsias patalpas, koplytėlę. Po to nuvedė mokinius į kiemelį, kuriame vasaros saulute džiaugėsi neįgaliojo vežimėliuose sėdintys senoliai. Mokiniai pasiskirstė grupelėmis pagal veiklas ir bendravo su seneliais. Vieni vežiojo senolius neįgaliojo vežimėliais po globos namų kiemelį, kiti žaidė įvairius žaidimus su kamuoliais, bendravo. Senelių namuose yra šaškių čempionė bei šachmatų čempionas. Septintokai turėjo galimybę su jais pasivaržyti, tačiau nugalėti jų nepavyko. Senoliai noriai bendravo su mokiniais, pasakojo savo gyvenimo istorijas, apie dabartinį gyvenimą, savo artimuosius, juos užklupusias ligas ir kt. Labiausiai mergaitėms patiko linksmuolė 102 metų senolė Barbora. Ji mokines sužavėjo savo gera nuotaika, optimizmu, įdomiais pasakojimais apie gyvenimą ir dainomis.

Savanoriavimas – tai neįkainuojamas žmogiškas patyrimas ir puiki galimybė padėti kitiems, realizuoti ir atskleisti savo gebėjimus, pasisemti gerumo ir pilnatvės jausmo. Savanorystės diena mokiniams patiko. Šv Juozapo globos namų gyventojai nenorėjo dar atsisveikinti su mokiniais ir klausinėjo mokinių, kada jie vėl sugrįš. Septintokai pažadėjo greitu laiku aplankyti senolius. Gerumo jausmas, kurį paskleidė didelę gyvenimo patirtį ir išmintį turintys senoliai, spindėjo mokinių akyse, lūpose ir veiduose. Iš tiesų gera jaustis naudingiems kitiems, daryti gerus darbus ir gauti už tai šypseną, gerą žodį ir laimės jausmą širdyje.

Kristina Tarutienė, 7b kl. auklėtoja

© 2016. Visos teisės saugomos