Jau vykstame namo. Šiandien kelias tikrai ilgas – iš viešbučio išvykome 2 val. nakties, nes reikia įveikti daugiau nei 1300 km ir pasiekti Čekiją. Vakar buvo labai karšta. Prancūzijos miestelyje, kuriame apsistojome, termometro stulpelis siekė +40 °C, dėl karščio net autobuso kondicionierius sustreikavo! Na, o Ispanijoje karštis buvo tikrai pakenčiamas.

Pro mūsų viešbučio langus matėsi jūra. Joje maudėmės keletą kartų. Bangos didžiulės! Stovint krante jos parblokšdavo ir panardindavo, o vanduo tikrai maloniai šiltas, druskingas, pagal mano keistą palyginimą „skanesnis nei Baltijos jūroje“. Aplankėme ir Barseloną. Ten matėme akvariumą. Jis įspūdingas, tačiau palyginus su Klaipėda, mūsiškis Jūrų muziejus taip pat geras. Pasigedome delfinų, ruonių, vėžlių, pas mus net pingvinų daugiau! Bet vaizdas vis vien ypatingas, ten tikrai verta apsilankyti. Pamatėme Barselonos katedrą ir aplink ją apsukome nedidelį ratelį. Tokiame dideliame mieste  ramybės nedavė daiktų saugojimas, vadovės patarė laikyti kuprines ant pilvo, tačiau viskas buvo puiku, niekas daiktų nepasigedo.

Pasirodymas mums puikiai pavyko. Festivalyje dalyvavo ansambliai iš Meksikos, Amerikos, Rusijos, Ukrainos, Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Čekijos, Lenkijos ir kt. Apie 2 tūkstančius dalyvių...

Mane nustebino tai, kad visuose mūsų aplankytuose viešbučiuose vanduo iš krano negeriamas, o tai privertė ir susimąstyti, kaip Lietuvoje gerai, koks švarus mūsų vanduo.

Keliauti visada įdomu ir naudinga, bet jau labai noriu grįžti namo – vis spaudžia širdelę artimųjų ilgesys...

                                                                Deimantė J., 7c klasės mokinė

 

Dainų ir šokių ansamblio „Pynė“ pasirodymas tarptautiniame folkloro festivalyje „Grand Alegria 2019“ (2019 birželio 18–29 d., Ispanija, Calella) – vaizdo įrašas.

Festivalio foto akimirkos organizatorių Facebook‘o paskyroje (susirasti J) – 1, 2, 3.

© 2016. Visos teisės saugomos