Sausio 16 ir 23 dienomis Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 7–8 klasių mokiniai kartu su profesijos patarėja Irena Jasiūniene bei klasių auklėtojomis lankėsi Panevėžio jaunimo užimtumo centre. Renginio tikslas – supažindinti mokinius su įsidarbinimo ir užimtumo galimybėmis, darbo rinka, skatinti karjeros planavimą, ugdyti jaunuolių motyvaciją.

Jaunimo užimtumo centro vyriausioji specialistė Vilanda Gustaitė supažindino mokinius su Panevėžio jaunimo užimtumo centro teikiamomis paslaugomis, vykdomomis kvalifikacijos įgijimo ir perkvalifikavimo, bedarbių įdarbinimo, savanoriškos veiklos ir mokinių įsidarbinimo vasarą galimybėmis. Susitikimo metu buvo pristatyti darbo paieškos būdai, realios galimybės įsidarbinti vasaros metu, papasakojo apie tai, kas yra savanorystė ir kokia jos nauda.

Moksleiviai atliko savęs pažinimo testą, gilinosi į savo profesinius polinkius, teikė klausimus lektorei. Septintokai dirbo grupėmis: apibūdino save įvardindami savo gerąsias savybes, svarstė kokiam tikslui išleistų laimėtus milijonus bei pasitardami „kūrė“ savo įmonę, kurioje „įdarbino“ save ir savo grupės narius. Lektorė teikė patarimus, nuolat drąsino mokinius. Vėliau moksleiviai pristatė savo darbus.

Šis susitikimas mokiniams buvo ne tik informatyvus, bet ir suteikiantis galimybę intensyviai praktinei veiklai.

 Profesijos patarėja Irena Jasiūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos