Jau nebe pirmus metus mokykloje gausu dekoracijų, pagamintų iš plastiko pakuočių, įvairios taros, kartono ir pan. Mokiniai šiemet labai stengėsi, noriai dirbo, kūrė darbelius, o svarbiausia, rinko medžiagas, kurios liko nuo išnaudotų maisto produktų, skalbiklių ar kitokių pakuočių.

Rudenį mokyklą papuošėme klevo lapais, kuriuos 7–8 kl. moksleiviai gamino iš kartono ir popieriaus ritinėlių. Darbus sukabinti padėjo Buities estetikos būrelio nariai.

Žiemą Šv. Kalėdoms puošmenas gamino 6 kl. mokiniai. Juos kūrėme iš balto plastiko nuo pieno produktų. Baltai nudažėme snaigutes iš popieriaus ritinėlių. Kadangi sniego per šventes nebuvo, tai baltos puošmenos labai pradžiugino ir papuošė mokyklos erdves. Devintokai ir dešimtokai baltu korektorium dekoravo ir karpė nebenaudojamus kompaktinius diskus. Iš jų pagamino žvaigždeles.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga Buities estetikos būrelio nariai pagamino tautiškas dekoracijas, suklijuodami daugybę spalvotų žiedų iš indelių nuo jogurto. Dažais nupurkšti indeliai virto tulpių žiedais ir papuošė centrinių laiptų aikštelę. Pasaulinei Žemės dienai paminėti buvo suplanuota ir paruošta nemažai spalvingų dekoracijų iš kiaušinių dėklų ir spalvoto plastiko bei kartono pakuočių. Puošmenas gamino devintokai ir septintokai. Užėjus pandemijai, visi planai sugriuvo ir darbeliai liko nepademonstruoti. Tikiuosi, jie sulauks progos papuošti mokyklą ir pradžiuginti visą bendruomenę.

Darbams gaminti reikėjo nemažai medžiagų. Jas surinkti padėjo mokiniai ir mokytojai. Naudodamasi proga, nuoširdžiai dėkoju už pagalbą ir paramą visiems, kurie rūpinosi priemonėmis, ypač – mokytojai Daliai Kubilienei, mokytojo padėjėjoms Larisai Tolmačiovai, Virginijai Kazancevienei. Aktyviai darbavosi Klaudijus Bistrovas (7a kl.) ir Kamilė Bistrovaitė (6c kl.), Ričardas Kasiliūnas (6c kl.), Ovidijus Juškevičius (9a kl.). Daugiausia medžiagų pristatė devintokas Romas Laurynas. Ačiū jam už geranorišką pagalbą. 

Karantino metu dirbome nuotoliniu būdu. Mokiniai kūrė darbelius, gamino pieštukines, klijavo paveikslus, abstrakcijas, konstravo žaislus, suvenyrus iš buityje nebenaudojamų daiktų, prikėlė juos antrajam gyvenimui. Baigiantis mokslo metams surinkome visų 6–10 klasių mokinių nuotolinių darbų nuotraukas ir suruošėme parodą „Antrasis daiktų gyvenimas“. Manau, kad šiais vartotojiško gyvenimo laikais labai svarbu, kad kuo mažiau plastiko būtų išmetama ir taip saugoma gamta ir aplinka. Mokiniai, būdami labai kūrybingi, išmoko pasidaryti naujų gaminių, pritaikyti juos buityje, atsinaujinti, paįvairinti ir papuošti savo aplinką.

Technologijų mokytoja L. Jatautienė

Virtuali mokinių darbų paroda „Antrasis daiktų gyvenimas“ (žiūrėti)

© 2016. Visos teisės saugomos