800 milijonų europiečių iš 47 Europos šalių Europos Tarybos yra skatinami mokytis užsienio kalbų neatsižvelgiant į amžių.

Kiekvienais metais rugsėjo 26 dieną Europos Komisijos ir Europos Tarybos iniciatyva yra minima Europos kalbų diena. Ir taip jau 18 metų, – iniciatyva veikia nuo 2001 metų.

Lietuvos mokyklose, kaip ir kitose šalyse, tądien kalbama, daromi įvairūs renginiai įvairiomis Europos kalbomis. Tai tapo tradicija. Šiemet mūsų mokyklos net trys 6–8 klasių rinktinės komandos dalyvavo Panevėžio „Minties“ gimnazijos ilgalaikiame projekte „Mes – Europos vaikai“. Konkursas-viktorina vyko lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, skambėjo ir daugiau Europos šalių kalbų. Dalyviai atsakinėjo į klausimus, reikėjo parengti plakatus su įvairiomis Europos šalimis ir jas pristatyti, klausytis ir atpažinti Europos šalių muziką. Mokiniai gamino raktų pakabukus su Europos šalių vėliavomis, o mokytojams buvo parengta aromaterapijos kvapų viktorina: turėjome atspėti šalį iš eterinio aliejaus kvapo.

Puikiai sekėsi mūsų mokyklos aštuntokų komandai – tapo  viktorinos nugalėtojais ir užėmė I vietą. Sveikiname!

Esame labai patenkinti renginiu ir dėkingi Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokytojoms už nuostabų bei prasmingą Europos kalbų dienos paminėjimą. 

Anglų k. mokytojos I. Gaidelionienė, V. Kuriazovienė ir I. Subačienė

© 2016. Visos teisės saugomos