Spalio mėnesį įsibėgėjo neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Žengiu teisingu keliu“ veiklos. Šį mėnesį vykdydami šį projektą Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniai jau aplankė Alpakų ūkį, Dailės galeriją. Spalio 17 dieną 7b ir 8a klasių mokiniai lankėsi A. Bandzos socialinių paslaugų namuose.

Pirmiausia mokiniai apžiūrėjo sporto ir pramogų aikšteles, poilsio erdves, pamatė kūdikių Gyvybės langelį. Psichologė Ž. Bundzinskienė aprodė mokiniams Baltą ir Žalią sensorinius kambarius, priemones, atsipalaidavimo prietaisus. Šiuose kambariuose yra stimuliuojami įvairūs pojūčiai – lytėjimo, skonio, regos, uoslės, judėjimo, didinamas asmens sąmoningumas, dėmesio koncentracija, gerinama atmintis, pažinimas, kalba. Taip pat šiuose kambariuose galima nusiraminti, atsipalaiduoti, sumažėja pyktis, agresija, nerimas, žmogus gali susikaupti, pamąstyti, pailsėti, stiprinamas laimės jausmas, žmogus labiau pasitiki savimi ir kt. Mokiniai išbandė visus sensorinio kambario prietaisus, priemones ir veiklas, aromaterapiją, šviesos terapiją, muzikos terapiją, masažo kėdę ir kt. Labiausiai visiems patiko masažo kėdė, kurioje visi galėjo pasėdėti, pailsėti ir pasidaryti masažą.

Mokiniai į mokyklą grįžo gerai praleidę laiką, pailsėję, atsipalaidavę ir pilni įspūdžių. „Kaip gerai būtų, kad ir pas mus įrengtų tokį kambarį“, – svajojo mokiniai. Svajonės tam ir reikalingos, kad pildytųsi. Galbūt kada nors išsipildys ši mokinių svajonė ir mūsų mokykloje bus įrengtas sensorinis kambarys.

Kristina Tarutienė, psichologė

 

© 2016. Visos teisės saugomos