Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Žengiu teisingu keliu“ veiklos tęsiasi toliau. Spalio 21 dieną 7b klasės mokiniai vyko į Panevėžio miesto Probacijos tarnybą.

Susitikimo metu darbuotojai papasakojo mokiniams apie Probacijos tarnybos veiklą, paskirtį, probacijos specialisto profesiją. Ypač mokiniams patiko Probacijos tarnybos darbuotojų darbe naudojama elektroninio stebėjimo įranga – apykojė. Septintokai ją ne tik apžiūrėjo, bet ir pabandė uždėti draugui. Mokiniai susipažino su alkoholio detektoriumi, kuris efektyviai ir greitai padeda pareigūnams nustatyti, ar tikrinamas asmuo yra vartojęs alkoholio, narkotikų vartojimo nustatymo prietaisu, kuris ištiria, ar asmuo vartojo narkotinių medžiagų, apsiginimo nuo šunų prietaisu, kuris skleidžia labai nemalonų, cypiantį garsą, vibraciją ir nepatinka keturkojams. Pokalbio pabaigoje mokiniai aktyviai klausinėjo pareigūnų apie darbo su nusikalsti linkusiais asmenimis subtilybes, įvairias situacijas, netinkamo elgesio pasekmėmis ir kt. Išeidami mokiniai padėkojo už pasakojimus ir malonų darbuotojų bendravimą.

Tikimės, kad mūsų mokyklos mokiniams niekada neprireiks šios įstaigos darbuotojų paslaugų. O ateityje jie sugrįs į šią įstaigą tik kaip lygiaverčiai šios įstaigos darbuotojai ir komandos dalis.

Kristina Tarutienė, psichologė

© 2016. Visos teisės saugomos