Spalio 22 dieną 8b klasės mokiniai dalyvavo Karjeros dienoje ir susipažino su policininko profesija bei lankėsi Panevėžio Darbo rinkos mokymo centre. Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Šarkauskienė ir Laima Keblienė atvyko į mokyklą ir papasakojo mokiniams apie policininko profesiją, darbo pobūdį, supažindino su policininko darbe naudojamais prietaisais, juos pademonstravo ir leido mokiniams išmėginti.

Mokinių mintys po susitikimo su policininkais:

„Apie policininkus sužinojau, kad Panevėžio apskritis turi savo šūkius ir kiekvienas policininkas turi savo šaukinį. Mūsų miesto policijos šūkis yra „Aidas“.

„Įdomu buvo pasiklausyti, kaip bendraujama ir dirbama Policijos nuovadoje, kokius turi įrankius, prietaisus ir kaip jie naudojami prieš nusikaltėlius”.

„Apie policininkus sužinojau, kad jų darbas ne tik gaudyti vagis, bet ir gelbėti žmonių gyvybes“ (Augustė, 8b kl.).

Po susitikimo su policijos atstovais 8b klasės mokiniai nuvyko į Panevėžio darbo rinkos mokymo centrą. Mokinius maloniai pasitiko praktinio mokymo vadovė Laima Čiuplinskienė, kuri ir papasakojo mokiniams apie šios įstaigos veiklą, profesijas, aprodė mokymosi patalpas, dirbtuves. Šioje įstaigoje gali mokytis suaugę asmenys nuo 18 metų ir iki tiek metų, kiek žmogus gali mokytis. Ši įstaiga yra įsikūrusi keliuose skirtinguose pastatuose, esančiuose Basanavičiaus 23a ir Šermukšnių 31. Darbo rinkos mokymo centras ruošia įvairiausių profesijų atsovus: virėjus, konditerius, manikiūrininkus, pardavėjus, kirpėjus, siuvėjus, operatorius siuvėjus, lengvų drabužių siuvėjus, mėsos išpjaustytojus, barmenus, floristus, vairuotojus ir kt. Mokymosi trukmė šių specialybių trunka nuo 6 iki 8 mėnesių. Ilgiausiai mokosi virėjai ir konditeriai. Mokinių įspūdžiai ir mintys po apsilankymo Darbo rinkos mokymo centre:

„Apie Darbo rinkos mokymo centrą sužinojau, kad ateinančiais metais jam sueis 30 metų.“ (Aistė R.)  

„Darbo rinkos ir mokymo centre man labai patiko apžiūrinėti įvairius kompiuterinius aparatus, išsispausdinti pinigų mokėjimo čekį, sužinojau penktą maisto skonį – UMAMI, kuris kilęs iš japonų kalbos ir reiškiantis neapsakomą skonį.“ (Dovydas V.)

„Labiausiai nustebino modernūs ir jaukūs kabinetai, draugiški ir bendraujantys mokytojai ir mokiniai“.

„Sužinojau, kad ir valytojai turi mokytis dirbti savo darbą, o juos ruošia Darbo rinkos mokymo centras.“ (Ridas)  

„Ateityje aš tikrai lankysiuos Darbo rinkos mokymo centre ir ten laikysiu vairuotojo teises.“ (Eva)

Karjeros dienos metu aplankytos įstaigos, sutikti žmonės paliko didelį įspūdį 8b klasės mokiniams. O šie aštuntokės Evos pasakyti žodžiai „Manau, kad jau žinau kuo dirbsiu“ rodo, kad Karjeros dienos tikslas susipažinti su profesijomis, pažinti savo interesus ir planuoti savo karjeros kelią pasiektas. Linkime mokiniams ir toliau domėtis profesijomis, įvairiomis mokymo įstaigomis, pažinti savo stipriąsias puses ir sėkmingai siekti savo užsibrėžto tikslo.

 8b klasės mokiniai ir auklėtoja Kristina Tarutienė

Visos Karjeros dienos nuotraukos GALERIJOJE.

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos