Šiaurės šalių literatūros savaitė (Nordic literature week) – tai trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pagrindinė idėja – tamsiausiu laiku metuose susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų.

2019 m. lapkričio 11–17 d. knygos balsu buvo skaitomos nuo Grenlandijos vakaruose iki Baltijos šalių rytuose. Skaitymai vaikams ir jaunimui „Auštant“ vyko rytais nuo 9 val. Šių metų skaitymo tema „Šventės Šiaurės šalyse“, o pasiūlyta literatūra mažiausiems – ištrauka „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį“ iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, paaugliams – ištrauka iš J. Gaarder knygos „Sofijos pasaulis“ (skyrius „Šventė sode“).

Mūsų mokyklos biblioteka šiame tarptautiniame projekte dalyvauja septintą kartą. Pasiūlyta tema įdomi ir aktuali. Daug kalbėjomės apie šventes Šiaurės ir Baltijos šalyse: išsiaiškinome, kad jos būna sezoninės, proginės, socialinės ir įmonių, istorinės, nacionalinės, politinės, religinės ir t. t. Buvo džiugu, nes mokiniai puikiai atsakė į klausimus apie Šiaurės šalis, žinojo svarbiausias Lietuvos valstybines šventes. Daug kam laukiamiausia šventė – Gimtadienis. Pasikalbėję apie savo gimtadienio šventes, su mažiausiais mokiniais skaitėme ištrauką „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį“ iš garsiosios švedų rašytojos A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Ir ne tik skaitėme, bet buvome pakviesti į vakarėlį Pepės namuose Villa Villekulloje, kuriame dalyvavo jos geriausi draugai Anika su Tomiu, ponas Nilsonas ir arklys. Buvo smagu, nes Pepė su savo draugais neleido liūdėti – kartu mankštinomės, žaidėme įvairius žaidimus, atsakinėjome į vieni kitų klausimus, vaišinomės.

Su paaugliais skaitėme ištrauką iš J. Gaarder knygos „Sofijos pasaulis“. Tai vienas populiariausių romanų pasaulyje, kuriame nagrinėjama filosofijos istorija. Filosofiniai klausimai „Kas tu esi?“, „Kaip atsirado pasaulis?“, „Kas bus toliau?“ buvo gvildenami Sofijos 15-ojo gimtadienio šventės metu. Teko pripažinti, kad tai labai gili ir sudėtinga knyga.

Norėtume padėkoti šventėje dalyvavusiems mokiniams, pradinių klasių bei lietuvių kalbos mokytojoms. O didžiausia padėka 6b klasės mokiniams Karinai, Ugnei ir Simonui – už pastangas, už kūrybiškumą, už atsakingą požiūrį, įkūnijant garsiuosius A. Lindgren veikėjus Pepę, Aniką ir Tomį. Jūs šaunuoliai!

                                                                                Bibliotekos darbuotojos Zita ir Audronė

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos