Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Kiekvienais metais Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, požiūrio, elgesio, asmenybių, įsitikinimų, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją.

2019 metų Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Lapkričio mėnesio pirmą ir antrą savaitę Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniams vyko klasių valandėlės tolerancijos tema. Mokiniai piešė tolerancijos švyturius, lankstė laivelius, piešė plakatus, darė stendus ir kt. Vyresnieji mokiniai kartu su socialinė pedagoge Jolanta Matiuke ir psichologe Kristina Tarutiene ruošėsi Tolerancijos dienos akcijai „Tolerancijos švyturys“. Jie kūrė, maketavo ir karpė emblemas. Ankstyvas lapkričio 15 dienos rytas Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje nušvito tolerancijos švyturiais. 8b ir 5a klasės mokiniai pasitiko mokyklos mokytojus, tėvus ir mokinius su „Tolerancijos švyturiais“ ir palinkėjimais „būkime tolerantiški“, „su Tolerancijos diena“ ir kt.

Tikimės, kad Mykolo Karkos pagrindinės mokykos „Tolerancijos švyturys“ nušvies mūsų mokyklos mokiniams kelią į supratimą, kad žmogus yra dižiausia vertybė, kurią reikia mylėti, gerbti ir saugoti. Parodys kelią į supratimą, kad visi turime laikytis taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui. O svarbiausias vienintelis kelias yra gyventi santaikoje su kitais, tai yra išmokti pripažinti skirtumus.

Kristina Tarutienė, psichologė 

© 2016. Visos teisės saugomos