Pirmasis mokslo metų pusmetis kelia vis daugiau nerimo mūsų aštuntokams. Reikia apsispręsti, kur norės mokytis baigę mūsų mokyklą. Todėl gruodžio 3 dieną aštuntokų iniciatyva mokykloje organizuotas susitikimas su miesto gimnazistais.  Pirmieji į mūsų – Mykolo Karkos pagrindinę mokyklą – atvyko Panevėžio 5-osios gimnazijos moksleiviai: Aronas, Greta. Ieva bei Elzbieta.

Gimnazistai pristatė gimnazijos veiklas. Aronas kalbėdamas apie savo mokyklą įvardino, kad šioje mokymo įstaigoje gera mokinių savijauta, neatsiejama ir nuo taisyklių laikymosi, tarpusavio susitarimų. Dauguma mokinių turi galimybę savo kūrybiškumą ir iniciatyvas atskleisti renginiuose, planuojamuose mokinių parlamento. Renginių gimnazijoje vyksta pakankamai, jie įvairūs: šventės, varžybos, akcijos, projektai, susitikimai, paskaitos. Greta ir Elzbieta papasakojo apie įvairius projektus, debatų klubą, mokinių parlamentą, papasakojo apie formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybes, mokymosi organizavimo ypatumus, tarpusavio santykius, džiaugėsi gimnazijos savitumu.

Smagu buvo klausytis ir Ievos dainos, kuri nepaliko abejingų. Jos pasirodymas buvo palydėtas aplodismentais.

Svečiai mielai atsakė į mokiniams iškilusius klausimus. Kai kurie aštuntokai norėjo asmeniškai pabendrauti su gimnazistais. Gimnazistai pakvietė į tradicinį gimnazijos renginį-spektaklį „Angliškos Kalėdos“. Susitikimo pabaigoje norinčių mokytis 5-oje gimnazijoje padaugėjo.

Dėkojame gimnazijai už bendradarbiavimą!

Profesijos patarėja Irena Jasiūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos