Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau antri metai organizuoja Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiadą. Šiemet Panevėžio miesto etapas vyko gruodžio 6 dieną „Vyturio“ progimnazijoje. Ten dalyvavo ir mūsų mokyklos du aštuntokai Deimantė Juknevičiūtė ir Adas Putauskas.

Šia olimpiada siekiama ugdyti tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, puoselėjančią, saugančią ir skleidžiančią savo prigimtines kultūrines vertybes. Ji vyksta trim etapais, atliekant dviejų tipų užduotis: pirmoji – etnokultūros pažinimo testas, antroji – vaizdinis etnokultūrinės raiškos ir veiklos pristatymas.

Mūsų mokyklos moksleiviai Deimantė ir Adas sužavėjo vertinimo komisiją improvizuota lietuvių liaudies melodija „Ant kalno gluosnis“. Deimantės rankose suskambo tradicinės lietuviškos kanklės, o Adas širdis virpino grieždamas smuiku. Toks netipiškas instrumentų derinys patiko ir kitiems dalyviams.

Džiugu, kad šie moksleiviai mieste iškovojo I vietą ir keliaus į regioninį etapą. Linkime jiems tolimesnės sėkmės.

 Loreta Švarlienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

© 2016. Visos teisės saugomos