Kaip ir kasmet mokyklos biblioteka dalyvauja akcijoje „Renkame metų knygas vaikams ir paaugliams“. Akcija prasidėjo spalio viduryje ir baigsis 2020 m. vasario 14 dieną balsavimu už geriausią knygą vaikų, paauglių ir suaugusiųjų kategorijose.

Savo veiklą akcijos metu suskirstėme į tris etapus. I etapas. Vaikams ir paaugliams siūlomų knygų pristatymas: supažindinome su knygų autoriais ir jų sukūrimo istorijomis, žiūrėjome LRT vaizdo ir garso įrašus, skaidres, perskaitėme „kabinančias“ vietas, citavome skaičiusiųjų atsiliepimus, dalinomės savo nuomone, atsakinėjome į klausimus, siūlėme skaityti. II etapas. Savarankiškas mokinių darbas – knygų skaitymas ir aptarimas, pokalbiai, diskusijos ir individualūs pamąstymai. III etapas. Balsavimas už labiausiai patikusią knygą.

Smagu, kad skaitykloje apsilankė beveik visos klasės. O dar smagiau, kad kiekvienoje klasėje jau buvo skaičiusių  arba norinčių perskaityti pristatytas knygas.

Mažuosius skaitytojus pavergė Pūkis karalius ir jo karališkas elgesys Vytauto V. Landsbergio pasakoje „Pūkis karalius“, daugelis prisipažino taip pat mylintys senelius kaip Enrikas Ignės Zarambaitės knygoje „Stebuklingi senelio batai“, visus sužavėjo kiškio Stepono šūkis „Jeigu gali kiti, galiu ir aš!“ Pauliaus Norvilos linksmoje paveikslėlių knygutėje „Strykt pastrykt!“, neliko abejingų ateiviui iš sapnų pasaulio Benui ir jo geriems darbams Tomo Dirgėlos knygoje „Tomas – sapnų siuvėjas“, ne mažiau suintrigavo mergaitė ir lietus, kurie dykumos ieškojo Dovilės Zavedskaitės sukurtoje istorijoje „Lietus ir skafandras“.

Įvairios ir įdomios knygos paaugliams. Realaus ir anapusinio pasaulio susidūrimo peripetijos nagrinėjamos Kotrynos Zylės romane „Sukeistas“. Ilonos Ežerinytės apysakoje „Skiriama Rivai“ bandoma įrodyti, kad nedaugelis iš menų gali prasibrauti taip arti žmogaus sielos. Vytautas V. Landsbergis savo knygoje „Žalčių karalienė“ grąžino mus į partizaninių kovų sūkurį pokario metais, o Audronė Meškauskaitė ir Aurina Venislovaitė knygoje „Istorijos skanėstai“ kviečia jais pasmaguriauti ir į istoriją pažiūrėti žaismingai.

Mieli mokiniai, bibliotekoje, skaitykloje, mokyklos vestibiulyje esančiuose informaciniuose stenduose rasite išsamią informaciją apie knygų penketukus, o bibliotekoje jūsų laukia knygos. Belieka tik skaityti.

                                                                                      Bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė

© 2016. Visos teisės saugomos