Būsimos profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių ir daug ateityje lemiančių žmogaus sprendimų, todėl siekiant padėti mokiniams atrasti savo kelią gyvenime, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko Karjeros diena, skirta pažintinei, praktinei veiklai, kai sudaromos sąlygos mokiniams kasmet apsilankyti tėvelių darbovietėse, išvykti į mokymo įstaigas, muziejus, išbandyti save įvairiose veiklose. Šiemet dėl COVID-19 grėsmės ši diena vyko kitaip, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, nes ne visos įmonės, įstaigos norėjo ir galėjo priimti moksleivius. Netradicinėje dienoje dalyvavo 5–10 klasių mokiniai. Vieni išvyko, kiti svečių laukė mokykloje.

5b, 8c klasės mokiniai susitiko su Policijos komisariato darbuotojais, kurie nuoširdžiai pasakojo apie policininko darbą, atsakomybę, demonstravo savo darbo priemones. Viena mergaitė išsakė savo svajonę tapti policininke.

Apie kriminalisto darbą 5d klasės mokiniams pasakojo Panevėžio apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų tarnybos vyresnysis specialistas. Penktokė Toma po susitikimo džiaugėsi: „Šiandien sužinojau, kaip dirba kriminalistai. Jis mums papasakojo daug dalykų! Mes klausinėjom jo tiek daug! Man šiandien buvo labai įdomu“. Jai pritarė Izabelė: „Buvo labai įdomu ir linksma. Sužinojau daug naujų dalykų. Nežinojau, kad Lietuvoje yra labai mažai detektyvų. Man labai patiko, kai atėjo policininkas, parodė savo lagaminą įrankių, su kuriais dirba, ir papasakojo apie savo darbą“. O Pauliui didžiausią įspūdį paliko, „kaip pirštų atspaudus ėmė“, nes nežinojo, „kad su magnetu gali tas dulkytes paimti“.

5e klasė susitiko su Panevėžio visuomenės sveikatos biuro darbuotoja, kuri pristatė, kokias sveikatos priežiūros funkcijas atlieka įstaigos darbuotojai, kokios jų profesijos.

Į UAB „Kauptė“ vyko 5c klasė. Penktokai susipažino su profesijomis, bendravo su pirkėjais, pardavėjais. Ir nors lietus trukdė ilgiau pabūti lauke, bet mokiniai sužinojo daug įdomybių, kurių atėję į turgų iki šiol nežinojo. Gavo dovanų-suvenyrų bei 15 eurų apsipirkti turguje.

6a, 8a klasės bendravo su Probacijos tarnybos darbuotojomis, susipažino su profesijos ypatumais, teikė klausimus. Daug emocijų mokiniams kėlė apykojės „pasimatavimas“.

Su Užimtumo tarnybos specialiste Vilanda Gustaite, buvusia mūsų mokyklos mokine, susitiko 7a klasė. Mokiniai darė savo gebėjimų pažinimo testą.

Įdomu buvo ir Panevėžio apylinkės teisme, kuriame lankėsi 7c klasė. Įstaigos darbuotoja Irma nuvedė visus į didžiąją teismo salę, papasakojo apie teisme dirbančius žmones, jų darbą, profesijas. Vėliau į salę atėjo teisėja ir papasakojo apie savo darbą bei maloniai atsakinėjo į mokinių užduodamus klausimus. Vėliau galima buvo įeiti į kaltinamajam skirtą vietą, stiklais ir grotomis izoliuotą nuo visų. Taip pat mokiniai noriai „matavosi“ advokato ir teisėjo kėdę. Po to apsilankė teisiamųjų sulaikymo kamerose ir archyvuose, kur saugomos teismų bylos. Ekskursijos pabaigoje visiems davė lankstinukų, o mokytojoms žurnalų apie teismų darbą Lietuvoje.

7b klasė vyko į Švč. Trejybės bažnyčią, kur bendravo su vienuole, seserimi Marija, kuri gvildeno pašaukimo klausimą. Ji pasakojo, kad pagrindinis kiekvieno kunigo tikslas – tarnauti Dievui ir žmonėms, kad kunigystė, kaip ir vienuolystė nėra profesija, nes profesiją žmogus renkasi pats, o kunigystei pašaukia Dievas.

6c klasė vyko į atnaujintą Šv. Petro ir Povilo bažnyčią. Čia moksleiviai bendravo su kunigu Žilvinu. Jis pristatė bažnyčios vidinę struktūrą, papasakojo apie bažnytinius liturginius reikmenis ir liturginius drabužius. Moksleiviai sužinojo, kad bažnyčioje dirba kelių profesijų atstovai.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje lankėsi ir susipažino su darbuotojų specialybėmis 6b klasė. Šeštokai sužinojo, kad bibliotekininkai renka, atrenka, tobulina, tvarko ir prižiūri bibliotekų kolekcijas ir kitas informacijos saugyklas, organizuoja ir kontroliuoja kitas bibliotekų paslaugas ir teikia informaciją skaitytojams.

9–10 kl. mokiniai bendravo su „Rimi Baltic“ direktoriais, kurie pasakojo apie savo darbovietę, demonstravo pateiktis apie įvairias užimtumo sritis, darbo aplinką, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes.

5a klasė su tėveliais vyko į ekskursiją į Biržus, kur susipažino su muziejininko profesija ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Popieriaus gamyba“.

Profesinio rengimo centre pabuvojo 8b klasė. Pasidalinę mažomis grupelėmis, susipažino su mokymosi įstaigoje rengiamomis specialybėmis, dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmimuose. Mokiniai stebėjosi atnaujintomis ir kompiuterizuotomis mokymo(si) erdvėmis.

Karjeros dienos refleksija – piešiniai „Mano svajonių profesija“ – eksponuojami mokyklos erdvėse.

Nepamokinės Karjeros dienos veiklos leido mokiniams artimiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, praplėtė pažinimo akiratį ir pasirinkimo galimybes. Džiaugiuosi, kad moksleiviai dalyvavo įvairiose veiklose, ir tikiuosi, kad gautos kompetencijos padės mokiniams kelti asmeninius tikslus, galvojant apie svajonių profesiją, ir skatins motyvaciją tikslingai siekti žinių.

Profesijos patarėja Irena Jasiūnienė

Daugiau nuotraukų mokyklos FB paskyroje...

© 2016. Visos teisės saugomos