Paskutinės šių mokslo metų istorijos ir pilietinio ugdymo pamokos devintokams vyko netradicinėje aplinkoje. Mokytoja Jūratė Krasauskienė pasiūlė mokiniams aplankyti Panevėžio archyvą. Buvo įdomu, nes susipažinome su vieta, kur saugoma daugybė su mūsų krašto praeitimi susijusių dokumentų.

Archyvo pastatas M. Valančiaus gatvėje neseniai buvo restauruotas ir tapo šiuolaikiška saugykla. O dokumentai patys įvairiausi: ir mūsų miesto dramos teatro istorija, ir gamyklos „Ekranas“ istorija, ir okupacijos laikmetis, ir Panevėžio berniukų ir mergaičių gimnazijų žurnalai, ir kolūkių kūrimosi protokolai, ir t. t. Archyvas aptarnauja visus, kas kreipiasi ir kam reikia patvirtinti juridinius faktus, susipažinti su esama dokumentacija, gauti informacijos, taip pat rengia edukacines ir kultūrines programas. 

Edukacinę programą, skirtą Gedulo ir Vilties dienai, skirtą 1941 metų birželio 14 d. trėmimams, pravedė archyve dirbantis buvęs mūsų mokyklos mokinys Rimvydas Petrauskas. Dėkojame Rimvydui už įdomų pasakojimą. Ir sakome iki susitikimo kitais mokslo metais.

9a kl. vadovė R. Rimkutė

© 2016. Visos teisės saugomos